Sprzątanie świata - Polska 2017

sorzat2.jpg

sprzat.jpg

„Nie ma śmieci - są surowce"

15 września 2017 r. uczniowie Zespołu Szkół Nr1 im. K.K. Baczyńskiego uczestniczyli
w corocznej akcji „Sprzątanie Świata”. Celami tegorocznej akcji są: zmiana postrzegania odpadów jako „śmieci” i dostrzeżenie ich surowcowego potencjału oraz zainspirowanie i zaktywizowanie Polaków do działania na rzecz środowiska i promowanie obowiązującego od 1 lipca 2017 roku standardu selektywnej zbiórki. Przedmioty, które potocznie nazywamy śmieciami, są w rzeczywistości surowcami. Nie mogą one kończyć jako „śmieci” - na składowisku, w lesie czy w rzece, ale poprzez segregację odpadów powinny z powrotem trafiać do wykorzystania, funkcjonując jako zasób w gospodarce o obiegu zamkniętym . Albo jako rzeczy „z drugiej ręki” służyć innym. Celem akcji jest budzenie i wzmacnianie świadomości ekologicznej uczniów oraz ich odpowiedzialności.
Uczniowie klasy IIi pod opieką nauczycieli wzięli udział w praktycznej lekcji kreowania postaw przyjaznych środowisku w zakresie budzenia i wzmacniania świadomości ekologicznej. "W rzeczach, często nazywanych niepotrzebnymi”, drzemie wartościowy surowiec, który może być przetwarzany kilkukrotnie, a nawet bez końca (tak jest w przypadku aluminiowej puszki).To cenna wiedza na temat odpowiedzialności za stan środowiska i roli, jaką każdy z nas może odegrać w tworzeniu i funkcjonowaniu systemu gospodarowania odpadami komunalnymi w naszym mieście.

Opiekunowie: Iwona Piętka, Mirosława Przyborowska.

 

KIERMASZ PODRĘCZNIKÓW I POMOCY NAUKOWYCH ZAKOŃCZONY

Po raz kolejny w naszej szkole odbył się kiermasz używanych podręczników szkolnych i pomocy naukowych. Jak co roku uczestniczyli w nim nie tylko uczniowie naszej szkoły, ale też ich rodzice. W szkolnym wydarzeniu najwięcej skorzystało uczniów klas pierwszych i drugich liceum i technikum Zespołu Szkół Nr 1. Dla tych, którzy nie zdążyli zakupić książek, mamy dobrą wiadomość- zostało jeszcze kilka egzemplarzy podręczników dla klas pierwszych: biologia, historia, język rosyjski, język polski, EDB, fizyka, geografia, WOK, historia i społeczeństwo. Dla klas przechodnich: geografia, przedmioty zawodowe. Zainteresowanych kupnem brakujących podręczników zapraszamy do biblioteki do poniedziałku.
Tegoroczną imprezę szkolną prowadzili uczniowie z kl. 4f : Kinga Paczóska, Sylwia Nasiłowska, Adrian Remiszewski, Mateusz Zawadzki, Grzegorz Remiszewski, uczennice z kl. 3 h: Eliza Księżopolska, Sara Łukasik oraz uczennica z kl. 3a Aleksandra Dmowska pod opieką nauczycieli: Moniki Filip i Renaty Chomiuk (bibliotekarze), Izabeli Rudaś (nauczyciel j. niemieckiego) i Oliwii Fronczak (opiekun świetlicy szkolnej).

Kiermasz podręczników szkolnych

KIERMASZ PODRĘCZNIKÓW SZKOLNYCH!

Zapraszamy uczniów naszej szkoły do udziału
w kiermaszu używanych podręczników i pomocy naukowych.
Zainteresowanych sprzedażą prosimy o przynoszenie podpisanych
i wycenionych książek do biblioteki szkolnej.
Kiermasz odbędzie się w drugim tygodniu września.

Kiermasz podręczników szkolnych

KIERMASZ PODRĘCZNIKÓW SZKOLNYCH
odbędzie się 13.09.2017 r.
(środa) w świetlicy szkolnej
od godziny 9.00.

Inauguracja Roku Szkolnego 2017/2018

4 września 1017 roku odbyło się w Zespole Szkół Nr 1 uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018. Po powitaniu przybyłych na uroczystość: Dyrekcję szkoły, nauczycieli, rodziców, uczniów oraz gości, nastąpił moment szczególny. Pani Małgorzata Baranowska odebrała z rąk pani Marty Sosnowskiej – wicestarosty Powiatu Sokołowskiego kolejną nominację na stanowisko dyrektora naszej placówki. Gratulacje i życzenia pomyślności w sprawowaniu tej trudnej funkcji złożyli przedstawiciele społeczności szkolnej.
Następnie uczniowie z najlepszymi wynikami, reprezentujący wszystkie klasy pierwsze, złożyli uroczyste ślubowanie i odebrali od Pani Dyrektor legitymacje szkolne. Nie zapomniano, że kilka dni wcześniej minęła 78 rocznica wybuchu II wojny światowej. W hołdzie poległym delegacja uczniów ofiarowała kwiaty przy pomniku ofiar wojny. Uroczystość została przygotowana przez uczennice kl. IIe i ucznia kl. IVf pod kierunkiem pani Haliny Chojeckiej i Bożeny Niegowskiej. Oprawę muzyczną przygotował pan Bogusław Kwiatkowski z zespołem „Szaraband”, a scenografię pani Magda Filipiak.

Zobacz fotorelację z uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego 2017/2018.

Back to Top