POKAZOWA LEKCJA JĘZYKA HISZPAŃSKIEGO

Dnia 11 października o godz. 8.00 odbędzie się lekcja języka hiszpańskiego, którą poprowadzi nauczyciel Andrzej Zbrożek, który 25 lat spędził w krajach Ameryki Łacińskiej. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do sali nr 203.

KIERMASZ PODRĘCZNIKÓW I POMOCY NAUKOWYCH ZAKOŃCZONY

Po raz kolejny w naszej szkole odbył się kiermasz używanych podręczników szkolnych i pomocy naukowych. Jak co roku cieszył się on dużym zainteresowaniem zarówno ze strony uczniów, ich rodziców jak  i nauczycieli naszej szkoły. Na początku września uczniowie przynosili do biblioteki szkolnej podpisane i wycenione podręczniki szkolne, które następnie bibliotekarze i wybrani uczniowie wprowadzali do ewidencji. 
Podczas kiermaszu, który odbył się 13 września w świetlicy szkolnej, uczniowie mieli możliwość zakupienia książek z przedmiotów humanistycznych, przyrodniczych, jak i zawodowych.  W sumie sprzedano 170 książek za łączną sumę ponad 5000 zł. Jak co roku 10% sumy ze sprzedaży podręczników bibliotekarze przeznaczą na uzupełnienie księgozbioru biblioteki szkolnej. 
Kiermasz podręczników szkolnych przygotowały panie : Monika Filip i Renata Chomiuk (bibliotekarze) oraz pani Izabela Rudaś (nauczyciel j. niemieckiego) i pani Magdalena Filipiak (opiekun świetlicy szkolnej). Tegoroczną imprezę szkolną wsparli uczniowie z kl. 3f : Adrian Remiszewski, Anna Błońska, Mateusz Zawadzki, Nataniel Iliewski Kinga Paczóska i Sylwia Nasiłowska.

TRENING PEWNOŚCI SIEBIE

Dnia, 5.10.2016r. zostały zorganizowane w naszej szkole warsztaty dla poszczególnych uczniów pt. TRENING PEWNOŚCI SIEBIE. Zajęcia miały na celu wzmocnienie kompetencji w zakresie asertywności, ćwiczenie metod obrony własnego JA przed ewentualnym „agresorem”, pracę nad wzmocnieniem poczucia własnej wartości. Dzięki formie warsztatowej uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach oraz mieli okazję wykazać się kreatywnością podczas wykonywanych prac. Warsztaty przeprowadzone zostały przez psychologa szkolnego p. Patrycję Wierzbicką – Kucharek i pedagoga p. Ewę Dobrzycką.

Warsztaty profilaktyczne pt."ŚWIADOMOA KOBIETA = ZDROWE DZIECKO"

Uczennice naszj szkoły miały możliwość uczestniczyć w warsztatach profilaktycznych pt."ŚWIADOMOA KOBIETA = ZDROWE DZIECKO" prowadzonych prez p. Ewę Murawską - psychologa z Poradni Psychologiczno Peagogicznej. Warsztaty są realizoawne w ramach projektu współfinnsowanego ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego i są dedykowane młodym dziewczętom - przyszłym matkom. Tematem warsztatów jest FAS tzw. Zespół Alkoholowo - Płodowy czyli jakie konsekwencje dla dziecka niesie ze sobą spożywanie alkoholu przez ciężarne kobiety. Pierwsze warsztaty dla dziewcząt odbyły się 12.09.2016r. Uczennice aktywnie uczestniczyły w zajęciach i z zaciekawieniem słuchały wykładu w związku z czym planowane są kolejne grupy warsztatowe dzięki czemu dziewczęta będą miały okazję zwiększyć swoją świadomość w tym obszarze

 

 

 

Back to Top