Spotkanie z hodowcami gołębi pocztowych

12 [640x480].jpg

Pan Tadeusz Księżopolski i Tomasz Rowicki – hobbyści , hodowcy gołębi pocztowych, wielokrotni mistrzowie Polski w lotach oraz uczestnicy olimpiad gołębi pocztowych byli naszymi gośćmi w ramach realizacji projektu Ptasie Centrum - wspólnie rozwińmy skrzydła.
Uczestnicy spotkania mogli się dużo dowiedzieć o sporcie gołębiarskim i hodowli tych dzielnych ptaków, gdyż obecnie hoduje się gołębie pocztowe głównie w celach wystawowych i sportowych. Organizowane są zawody, potocznie zwane lotami, które polegają na jednoczesnym wypuszczaniu kilkuset do kilku tysięcy tych pięknych i wytrzymałych ptaków z nieraz bardzo odległych miejsc. Gołębie mają wspaniałą pamięć przestrzenną, potrafią dolecieć do celu z odległości 1800 km, a trasy średniej długości, 800 km, pokonują z szybkością 80 km/h. Większość ras zalicza się do gołębi wystawowych. Startują one w zawodach, gdzie ocenia się zgodność ich budowy z ustalonym wzorcem, a także stan zdrowia, cechy zewnętrzne: stan upierzenia, barwę oka, żywotność itp. Młodzież miała możliwość obejrzenia obrączek, indywidualnego dowodu gołębia, zegara, który rejestruje czas powrotu gołębi z lotu a także specjalnej karmy dla tych ptaków. Spotkaniu towarzyszyła prezentacja żywych gołębi oraz trofeów- pucharów i dyplomów zdobytych przez lata hodowli i współzawodnictwa.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Niniejsze informacje dotyczą plików cookies i odnoszą się do strony zsnr1.edu.pl.pl, której operatorem jest firma home.pl.

Czym są pliki cookies?

To pliki tekstowe, wysyłane przez serwis internetowy do urządzenia końcowego (np. komputer, smartfon), z którego korzystamy przeglądając strony internetowe. W cookies znajdują się różne informacje, często niezbędne do prawidłowego funkcjonowania serwisów internetowych (np. do autoryzacji, podczas logowania na konto pocztowe lub do serwisu internetowego).

Dzięki wykorzystaniu plików cookies, wiele stron internetowych może działać w sposób wygodniejszy dla użytkownika.

Do czego używamy cookies?

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Niezależnie pliki cookies mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych.

Jakich cookies używamy?

Stosowane są dwa rodzaje plików cookies – „sesyjne” oraz „stałe”. Pierwsze z nich są plikami tymczasowymi, które pozostają na urządzeniu użytkownika, aż do opuszczenia strony internetowej lub wyłączenia przeglądarki (lub innego oprogramowania korzystającego ze strony). „Stałe” pliki pozostają na urządzeniu użytkownika przez czas określony w parametrach plików „cookies” albo do momentu ich ręcznego usunięcia przez użytkownika.

Usuwanie cookies

Bardzo często przeglądarka internetowa (lub inne oprogramowanie służące do przeglądania stron) domyślnie dopuszcza umieszczanie cookies na urządzeniu końcowym. To ustawienie może być zmienione w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę cookies. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej).

Blokowanie cookies, może wpłynąć na część funkcjonalności dostępnych na stronie internetowej, a w niektórych przypadkach nawet uniemożliwić ich prawidłowe działanie.

Back to Top