Cykl spotkań czytelniczych w miejskich przedszkolach

20170207 102251 [1024x768]

O tym, że czytanie książek rozbudza wyobraźnię i wzbogaca język, każdy wie. O tym, że kontakt z literaturą powinien nastąpić we wczesnym etapie życia, też każdy wie. Więc uczniowie naszej szkoły postanowili wcielić powyższe prawdy w życie i wyruszyli z czytankami do przedszkoli znajdującymi się na terenie naszego miasta. I każdy powinien wiedzieć, że pomysł ten spotkał się z wielkim entuzjazmem. Przedszkolaki słuchają opowiadań z zaciekawieniem, rozmawiają na temat swoich spostrzeżeń i serdecznie zapraszają na kolejne „lekcje”. A jak czuli się nasi uczniowie w roli „wykładowców”? Spytajcie ich. Są to: Urszula Sawicka, Weronika Biłda, Mateusz Struś, Mateusz Szadkowski i Jacek Trębicki. Ktoś chce dołączyć do grona ulubieńców przedszkolaków? Zapraszamy do biblioteki. Po feriach kontynuujemy spotkania.

Po uroczystym podsumowaniu konkursu międzyszkolnego na „Kartkę Bożonarodzeniową z życzeniem” organizowanym przez Bibliotekę Pedagogiczną, pani Renata Jaroszewska- autorka pomysłu na kolekcję nietypowego księgozbioru, zaprezentowała nam jego fragment. I mimo że na spotkaniu z nami omawiała głównie książki dla dzieci, to kolekcja ta wywarła niesamowite wrażenie na naszych uczniach. Dorośli już odbiorcy naszej szkoły mogli się przenieść w lata dziecięce i „pobawić się” książkami grającymi czy ruchomymi elementami trójwymiarowych egzemplarzy. Zainteresowały ich książki z „kropką”, z szufladą i książka przeznaczona dla osób niewidomych. Pani Renata obiecała, że odwiedzi naszą szkołę na przełomie marca i kwietnia i zaprezentuje uczniom inne części swojej niecodziennej wystawy. Założę się, że nawet zdeklarowani nieczytelnicy będą zachwyceni wyjątkowym księgozbiorem zebranym przez panią Renatę Jaroszewską. Czekamy więc z niecierpliwością na jej wizytę w Szarej.

Galeria

Back to Top