Cykl spotkań czytelniczych w miejskich przedszkolach

20170207 102251 [1024x768]

O tym, że czytanie książek rozbudza wyobraźnię i wzbogaca język, każdy wie. O tym, że kontakt z literaturą powinien nastąpić we wczesnym etapie życia, też każdy wie. Więc uczniowie naszej szkoły postanowili wcielić powyższe prawdy w życie i wyruszyli z czytankami do przedszkoli znajdującymi się na terenie naszego miasta. I każdy powinien wiedzieć, że pomysł ten spotkał się z wielkim entuzjazmem. Przedszkolaki słuchają opowiadań z zaciekawieniem, rozmawiają na temat swoich spostrzeżeń i serdecznie zapraszają na kolejne „lekcje”. A jak czuli się nasi uczniowie w roli „wykładowców”? Spytajcie ich. Są to: Urszula Sawicka, Weronika Biłda, Mateusz Struś, Mateusz Szadkowski i Jacek Trębicki. Ktoś chce dołączyć do grona ulubieńców przedszkolaków? Zapraszamy do biblioteki. Po feriach kontynuujemy spotkania.

Po uroczystym podsumowaniu konkursu międzyszkolnego na „Kartkę Bożonarodzeniową z życzeniem” organizowanym przez Bibliotekę Pedagogiczną, pani Renata Jaroszewska- autorka pomysłu na kolekcję nietypowego księgozbioru, zaprezentowała nam jego fragment. I mimo że na spotkaniu z nami omawiała głównie książki dla dzieci, to kolekcja ta wywarła niesamowite wrażenie na naszych uczniach. Dorośli już odbiorcy naszej szkoły mogli się przenieść w lata dziecięce i „pobawić się” książkami grającymi czy ruchomymi elementami trójwymiarowych egzemplarzy. Zainteresowały ich książki z „kropką”, z szufladą i książka przeznaczona dla osób niewidomych. Pani Renata obiecała, że odwiedzi naszą szkołę na przełomie marca i kwietnia i zaprezentuje uczniom inne części swojej niecodziennej wystawy. Założę się, że nawet zdeklarowani nieczytelnicy będą zachwyceni wyjątkowym księgozbiorem zebranym przez panią Renatę Jaroszewską. Czekamy więc z niecierpliwością na jej wizytę w Szarej.

Galeria

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Niniejsze informacje dotyczą plików cookies i odnoszą się do strony zsnr1.edu.pl.pl, której operatorem jest firma home.pl.

Czym są pliki cookies?

To pliki tekstowe, wysyłane przez serwis internetowy do urządzenia końcowego (np. komputer, smartfon), z którego korzystamy przeglądając strony internetowe. W cookies znajdują się różne informacje, często niezbędne do prawidłowego funkcjonowania serwisów internetowych (np. do autoryzacji, podczas logowania na konto pocztowe lub do serwisu internetowego).

Dzięki wykorzystaniu plików cookies, wiele stron internetowych może działać w sposób wygodniejszy dla użytkownika.

Do czego używamy cookies?

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Niezależnie pliki cookies mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych.

Jakich cookies używamy?

Stosowane są dwa rodzaje plików cookies – „sesyjne” oraz „stałe”. Pierwsze z nich są plikami tymczasowymi, które pozostają na urządzeniu użytkownika, aż do opuszczenia strony internetowej lub wyłączenia przeglądarki (lub innego oprogramowania korzystającego ze strony). „Stałe” pliki pozostają na urządzeniu użytkownika przez czas określony w parametrach plików „cookies” albo do momentu ich ręcznego usunięcia przez użytkownika.

Usuwanie cookies

Bardzo często przeglądarka internetowa (lub inne oprogramowanie służące do przeglądania stron) domyślnie dopuszcza umieszczanie cookies na urządzeniu końcowym. To ustawienie może być zmienione w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę cookies. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej).

Blokowanie cookies, może wpłynąć na część funkcjonalności dostępnych na stronie internetowej, a w niektórych przypadkach nawet uniemożliwić ich prawidłowe działanie.

Back to Top