RODZICE

NAUCZYCIELE

"Przez bajki w świat"

OSIĄGNIĘCIA

Turniej motoryzacyjny PDF Drukuj
Wpisany przez Elżbieta Markowicz-Wcisłak   

W czwartek 22.03.2012r.  w  naszej szkole odbyły się szkolne eliminacje do XVI Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Przystępujący do turnieju uczniowie mieli za zadanie rozwiązać test składający się z 40 pytań. Pytania dotyczyły przepisów ruchu drogowego, zasad udzielania pomocy przedmedycznej oraz historii motoryzacji. Te ostatnie przysporzyły uczestnikom najwięcej problemów. Organizatorami szkolnego etapu turnieju byli nauczyciele wychowania fizycznego Elżbieta Markowicz-Wcisłak i Jacek Jackowski. Oprócz nich w komisji oceniającej prace znaleźli się nadkom. Zbigniew Pilip – Kierownik Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji Sokołów Podlaski, Andrzej Malinowski właściciel Ośrodka Szkolenia Kierowców oraz nauczyciel PO i specjalista udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej Mieczysław Bogaj.

Po sprawdzeniu testów, komisja wyłoniła zwycięską trójkę. Pierwsze miejsce zajął Jarosław Sejbuk, drugie Patryk Sobolewski, a trzecie Patryk Malinowski. Będą oni reprezentować ZS Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim w etapie regionalnym turnieju, który odbędzie się 15 czerwca w Zespole Szkół Zawodowych FSO S.A. w Warszawie. Wszyscy biorący udział w turnieju napisali test wiedzy na wysokim poziomie. Przed zwycięzcami teraz kolejne etapy, które mamy nadzieję zaprowadzą ich do finału.

XVI Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny organizowany jest przez Polski Związek Motorowy oraz Komendę Główną Policji, Ministerstwo Infrastruktury, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego – wraz z odpowiednimi strukturami terenowymi.

Celem turnieju jest popularyzowanie wśród młodzieży szkolnej znajomości przepisów o ruchu drogowym i  wiedzy motoryzacyjnej. Propagowanie kulturalnego i bezpiecznego zachowania się jako uczestnika ruchu drogowego. Propagowanie i popularyzacja wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz przygotowanie do uczestnictwa w uprawianiu sportów motorowych.

 

BIP Zespół Szkół Nr 1
Fanpage

KALENDARZ SZKOLNY

                                                                                                             

Klub języka angielskiego

SPOSÓB NA TEATR

WFOŚiGW

WYCIECZKI

 

 
Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla themes  Valid XHTML and CSS.