Maturzyści modlili się na Jasnej Górze

IMG_20180405_174034 [1024x768].jpg

5 kwietnia grupa 118 maturzystów z naszej szkoły wraz z księżmi i nauczycielami udała się do Częstochowy na Pielgrzymkę Maturzystów Diecezji Drohiczyńskiej na Jasną Górę. Przybyłych na miejsce maturzystów powitał ks. Tomasz Przewoźny – Dyrektor Wydziału Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej. Pierwszym punktem wyjazdu była konferencja, którą wygłosił ks. Tomasz Gap. Po konferencji wszyscy udali się na Drogę Światła, czyli Drogę stacjami Krzyżowymi, ale już ze Zmartwychwstałym Chrystusem. Po przejściu Wałami Jasnogórskimi uczestnicy mogli skorzystać z przerwy, by indywidualnie zwiedzić Jasną Górę.
O godz. 20.30 pielgrzymi zgromadzili się w Kaplicy Cudownego Obrazu na Apelu Jasnogórskim. Uczestnicy pielgrzymki modlili się również podczas czuwania modlitewnego, które trwało aż do godz.23.30. Oprócz wspólnego śpiewu i rozważań formą modlitwy było także przejście drogi wokół Cudownego Obrazu na kolanach.
Najważniejszym punktem wyjazdu była Msza Święta, którą przed północą sprawowano przed Cudownym Obrazem. Eucharystii przewodniczył oraz homilię wygłosił J.E. Ks. Bp Tadeusz Pikus. Mówił do zebranych o miłości i jej postrzeganiu. Zaznaczył, że: ,,Miłość rodzi się w sercu, wyraża słowem, ale żyje czynem”. Powiedział również, że matura nie jest w życiu najważniejsza, ale mimo wszystko warto ją zdać”.
Wierzymy, że Jasnogórska Matka otoczy wszystkich tegorocznych maturzystów płaszczem swej opieki i że wyprosi dla nich wszelkie potrzebne łaski na czas matury, ale też dopomoże we właściwym wyborze dalszej drogi życiowej.

Galeria

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Niniejsze informacje dotyczą plików cookies i odnoszą się do strony zsnr1.edu.pl.pl, której operatorem jest firma home.pl.

Czym są pliki cookies?

To pliki tekstowe, wysyłane przez serwis internetowy do urządzenia końcowego (np. komputer, smartfon), z którego korzystamy przeglądając strony internetowe. W cookies znajdują się różne informacje, często niezbędne do prawidłowego funkcjonowania serwisów internetowych (np. do autoryzacji, podczas logowania na konto pocztowe lub do serwisu internetowego).

Dzięki wykorzystaniu plików cookies, wiele stron internetowych może działać w sposób wygodniejszy dla użytkownika.

Do czego używamy cookies?

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Niezależnie pliki cookies mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych.

Jakich cookies używamy?

Stosowane są dwa rodzaje plików cookies – „sesyjne” oraz „stałe”. Pierwsze z nich są plikami tymczasowymi, które pozostają na urządzeniu użytkownika, aż do opuszczenia strony internetowej lub wyłączenia przeglądarki (lub innego oprogramowania korzystającego ze strony). „Stałe” pliki pozostają na urządzeniu użytkownika przez czas określony w parametrach plików „cookies” albo do momentu ich ręcznego usunięcia przez użytkownika.

Usuwanie cookies

Bardzo często przeglądarka internetowa (lub inne oprogramowanie służące do przeglądania stron) domyślnie dopuszcza umieszczanie cookies na urządzeniu końcowym. To ustawienie może być zmienione w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę cookies. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej).

Blokowanie cookies, może wpłynąć na część funkcjonalności dostępnych na stronie internetowej, a w niektórych przypadkach nawet uniemożliwić ich prawidłowe działanie.

Back to Top