Kolejni uczniowie naszej szkoły z patentem strzeleckim

29680922_2095334920686491_453198932_o.jpg

24 marca br. w Zespole Strzelnic Siedleckiego Klubu Strzelectwa Sportowego ”Dragon” przed Komisją Licencyjną Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego stanęło 61 członków Klubu Strzelectwa Sportowego „SOKÓŁ” Sokołów Podl. Większą część bo aż 36 osób stanowiła młodzież. Uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 w Sokołowie Podl. ( 26 osób ) oraz uczniuwie klas mundurowych z zaprzyjażnionej z ZS Nr 1 Niepublicznej Szkoły ZDZ w Radomiu ( 10 osób ).
Ich celem było zdobycie patentu strzeleckiego. Wszyscy świetnie się spisali i zdali egzamin. Jest to kolejna grupa członków KSS „SOKÓŁ”, która uzyskała uprawnienia do posługiwania się bronią palną.
W Zespole Szkół Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim już czwarty rok realizowana jest innowacja pedagogiczna jaką są klasy mundurowe. Uczniowie klas licealnych oraz technikum poza przygotowaniem do matury i uzyskaniem dyplomów zawodowych mają możliwość zdobywania nowych uprawnień. W drugim roku nauki mają oni możliwość zdobycia patentu strzeleckiego.
Patent strzelecki uprawnia do posługiwania się pistoletem, karabinem i strzelbą gładkolufową. Dokument ten jest ważny w całym kraju i honorowany we wszystkich strzelnicach.
Patent strzelecki jest pierwszym krokiem do uzyskania pozwolenia na broń. Dodatkowo posiadanie patentu strzeleckiego zwalnia z egzaminu zdawanego w Komendach Wojewódzkich Policji przy wydaniu pozwolenia do pracy z bronią dla pracowników kwalifikowanych ochrony fizycznej.
Dzięki niemu można uzyskać dodatkowe punkty podczas rekrutacji na wyższe uczelnie kształcące służby mundurowe. Jest też dodatkowym atutem w czasie starania się o pracę w Policji, Wojsku, Biurze Ochrony Rządu, Straży Sejmowej, Straży Więziennej oraz Służbie Granicznej.

Galeria

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Niniejsze informacje dotyczą plików cookies i odnoszą się do strony zsnr1.edu.pl.pl, której operatorem jest firma home.pl.

Czym są pliki cookies?

To pliki tekstowe, wysyłane przez serwis internetowy do urządzenia końcowego (np. komputer, smartfon), z którego korzystamy przeglądając strony internetowe. W cookies znajdują się różne informacje, często niezbędne do prawidłowego funkcjonowania serwisów internetowych (np. do autoryzacji, podczas logowania na konto pocztowe lub do serwisu internetowego).

Dzięki wykorzystaniu plików cookies, wiele stron internetowych może działać w sposób wygodniejszy dla użytkownika.

Do czego używamy cookies?

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Niezależnie pliki cookies mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych.

Jakich cookies używamy?

Stosowane są dwa rodzaje plików cookies – „sesyjne” oraz „stałe”. Pierwsze z nich są plikami tymczasowymi, które pozostają na urządzeniu użytkownika, aż do opuszczenia strony internetowej lub wyłączenia przeglądarki (lub innego oprogramowania korzystającego ze strony). „Stałe” pliki pozostają na urządzeniu użytkownika przez czas określony w parametrach plików „cookies” albo do momentu ich ręcznego usunięcia przez użytkownika.

Usuwanie cookies

Bardzo często przeglądarka internetowa (lub inne oprogramowanie służące do przeglądania stron) domyślnie dopuszcza umieszczanie cookies na urządzeniu końcowym. To ustawienie może być zmienione w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę cookies. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej).

Blokowanie cookies, może wpłynąć na część funkcjonalności dostępnych na stronie internetowej, a w niektórych przypadkach nawet uniemożliwić ich prawidłowe działanie.

Back to Top