KOLEJNA AKCJA NASZYCH WOLONTARIUSZY

31290784_2061917743823110_7862220720917446656_n.jpg

 25 kwietnia 2018 roku wolontariusze z klasy II A (Alicja Salach, Marta Drzewińska, Julia Karakula, Ewa Chendoszko, Jakub Bogaj, Mateusz Zdun) oraz z klasy II J (Jan Abramczuk, Krzysztof Smolis) pomagali trenerom OSIR panu Mariuszowi Świerkowi i panu Maciejowi Kowalczykowi w przygotowaniu i przeprowadzeniu Sokołowskich Szkolnych Igrzysk Dzieci 2018
To przedsięwzięcie było wspaniałą promocją naszej szkoły. Wolontariuszom dziękujemy za odpowiedzialność i dyscyplinę podczas zabawy z dziećmi.

Galeria

„SZARA DLA MICHAŁA”

P4165875 (Copy).JPG

„Dobro, które dajemy, zawsze do nas wraca…”

16 kwietnia w Sokołowskim Ośrodku Kultury odbył się koncert charytatywny „SZARA DLA MICHAŁA”. Podczas imprezy zaprezentowali się lokalni artyści oraz uczniowie Zespołu Szkół Nr1 im. K. K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim. Na scenie wystąpiły zespoły: TROCHĘ JAZZU, SZARA BAND, POWER BOND; soliści: RADOSŁAW ŚWIDERSKI, KINGA TOMCZUK, grupa akrobatyczna oraz grupa teatralna ZS Nr1 „Sposób na teatr”, iluzjonista MATEUSZ STRUŚ, formacja taneczna BLACK CODE DANCE STUDIO z Sokołowskiego Ośrodka Kultury.

Znakomicie w roli prowadzących sprawdzili się Krystyna Romańczuk oraz Jacek Jackowski – nauczyciele ZS Nr1 – obdarzeni talentem konferansjerskim, poczuciem humoru i sceniczną charyzmą. Projekty plakatów i cegiełek oraz oprawę multimedialną przygotował uczeń klasy 3j Horbert Haftek.

Dzięki staraniom wszystkich wolontariuszy i organizatorów udało się zebrać ponad 22 000zł
na rehabilitację i leczenie Michała Wierzbickiego.

Uczestnicy mieli możliwość zakupienia cegiełek i różnego rodzaju przedmiotów na kiermaszu charytatywnym.

Z inicjatywą przygotowania takiej imprezy wyszli uczniowie i nauczyciele ZS Nr1 – szkoły, której Michał Wierzbicki jest absolwentem. Szczególnie zaangażowani w akcję pomocy Michałowi byli uczniowie klasy IIIh oraz nauczyciele: Bogusław Kwiatkowski, Mieczysław Bogaj, Justyna Maćkowiak, Marta Stelmach oraz Milena Nowaszewska. Pomysł organizacyjnie wsparł Sokołowski Ośrodek Kultury. Patronat honorowy objęła wicemarszałek Senatu – Maria Koc. W zbiórkę zaangażowała się cała społeczność ZS Nr1, lokalni przedsiębiorcy oraz mieszkańcy miasta. Wszyscy okazali wielkie serce i hojność.

„Zgromadziliśmy się dzisiaj, aby pomóc Michałowi, wspaniałemu człowiekowi, który zawsze chętnie niósł pomoc potrzebującym, a teraz sam potrzebuje naszego wsparcia” - mówił, rozpoczynając koncert, dyrektor Sokołowskiego Ośrodka Kultury – Marcin Celiński.

Michał Wierzbicki jest osobą niezwykle pogodną, uśmiechniętą i zawsze pomocną. Dużo osób zna Michała z wielu akcji charytatywnych, w które się bardzo angażował, m. in. brał czynny udział
w finale WOŚP.

Chwila beztroski i niefart sprawiły, że jego życie uległo gwałtownej zmianie.

22 lipca 2017 r. wskutek nieszczęśliwego wypadku, doznał uszkodzenia rdzenia kręgowego
w odcinku szyjnym, a co za tym idzie, paraliżu kończyn. Dzięki zespołowi wspaniałych ludzi
i własnemu uporowi udało mu się osiągnąć już pierwsze sukcesy: oddycha samodzielnie, mówi
i cały czas walczy o to, by w jak największym stopniu odzyskać sprawność fizyczną. Potrzebuje jednak długotrwałej rehabilitacji, a także specjalistycznego sprzętu po to, by samodzielnie poruszać się na wózku, a w końcu stanąć na własnych nogach. Wiąże się to jednak z bardzo dużymi kosztami.

W krótkim czasie organizatorzy akcji zebrali ponad 50 przedmiotów na licytację. Część z nich sprzedano na poniedziałkowym koncercie, pozostałe trafią na internetowe aukcje.

W naszą akcję pomocy Michałowi zaangażowało się wiele osób i instytucji, przerosło to nasze oczekiwania. Dziękujemy wszystkim, którzy pomagali nam w organizacji koncertu i zbiórki. Wielką życzliwość okazali zarówno przedstawiciele władz, na czele z wicemarszałek Senatu Marią Koc i senatorem Waldemarem Kraską, jak też lokalni przedsiębiorcy oraz artyści, którzy podczas koncertu zaprezentowali nam swoją pasję do muzyki. Dziękujemy serdecznie wszystkim ludziom dobrej woli, którym los Michała nie jest obojętny i postanowili wesprzeć go finansowo.

„Pewny jestem tego, że wystarczy tylko przecierpieć, żeby wygrać, a dzięki wsparciu życzliwych ludzi wierzę, że wkrótce będę mógł poruszać się na własnych nogach” - powiedział na zakończenie Michał.

Komitet Organizacyjny Koncertu „SZARA DLA MICHAŁA” składa serdeczne podziękowania i wyrazy uznania wszystkim osobom, instytucjom, organizacjom i firmom, które wspierały nasze działania. Państwa hojność, życzliwość i zaangażowanie przyczyniły się do uświetnienia naszej uroczystości, a w szczególności przyniosły wiele radości Michałowi. Życzymy Państwu wszelkiej pomyślności w życiu zawodowym oraz osobistym.

Podziękowania kierujemy do:

Wicemarszałek Senatu Marii Koc, senatora RP Waldemara Kraski, Zbigniewa i Elżbiety Seroczyńskich - Polsero, Zakładów Mięsnych Sokołów S.A., Zbigniewa Paczóskiego - TOPAZ, Agnieszki i Maurycego Rejowskich - Drukarnia Efekt Studio, artystki-malarki Izabeli Staręgi, Caritas Diecezji Drohiczyńskiej, Zakładów Mięsnych „Zakrzewscy” w Kosowie Lackim, firmy Elmiko s.c., Moniki Skibińskiej – AXAN, Hufca ZHP Sokołów Podlaski, Dariusza Smuniewskiego - DarGAZ, Roberta i Bożeny Soszyńskich - PBS Mrówka, Zofii Murawskiej - Przychodnia Omega, artysty-malarza Marka Romaniuka, Olgi Ratyńskiej, Agnieszki Tomaszewskiej i Małgorzaty Łukasik – Kancelaria Ubezpieczeniowo-Finansowa, Lidiya Soshynska - Esencja Kawa&Herbata, Amelii Zimy – Salon Kosmetyczny SHINE, Reprezentacji Polski Sztangistów – w szczególności Adriana Zielińskiego i Szymona Kołeckiego, Adama Korola – wioślarza, oraz zespołów, artystów, wykonawców i wszystkich osób zaangażowanych w przygotowanie i realizację koncertu „SZARA DLA MICHAŁA”.

„Trzeba życzliwości i dobroci, aby pomagać.

Trzeba wielkości ducha, aby pomagać bezinteresownie.

Trzeba odwagi, aby nie zważając na przeszkody,

wytrwale i do końca wyciągać przyjazną dłoń.”

 

Galeira

Nasi wolontariusze podczas II etapu Przedszkoliady

1 (Copy).jpg

Dnia 17 kwietnia 2017 roku odbył się II etap Przedszkoliady. Nasi wolontariusze z klas: IIA i II J wspierali akcję poprzez pomoc maluchom w pokonywaniu konkurencji sportowych na basenie. Było dużo muzyki, zabawy i radości. Wolontariuszom dziękujemy za wsparcie akcji i promocję szkoły!

Nowe koszulki już mokre!

Galeria

Kolejna akcja naszych wolontariuszy – Szkolne Igrzyska Sportowe i Przedszkoliada

28061363_1984516338229918_1185074096862107468_o.jpg

Dnia 20 i 21 lutego 2018 roku w hali sportowej ZS NR1 odbyła się kolejna edycja Szkolnych Igrzysk Sportowych i Przedszkoliady. Organizatorem tego przedsięwzięcia jest OSiR w Sokołowie Podlaskim. W turnieju wzięło udział 14 przedszkoli i 16 szkół podstawowych z terenu miasta i powiatu. Przybyłych gości powitała pani Jolanta Cudziło - Abramczuk –wicedyrektor ZS Nr 1. Imprezę poprowadzili: pan Mariusz Świerk i pan Maciej Kowalczyk. Wolontariusze z ZS Nr1 od wielu lat pomagają w przeprowadzeniu tej zabawy sportowej dla najmłodszych. Nie mogło ich zabraknąć również w tym roku. W działalność wolontariacką podczas tego przedsięwzięcia zaangażowali się uczniowie z klasy IIA – 23 osoby. Opiekę sprawowały panie: Milena Nowaszewska i Agnieszka Bocian. Na koniec uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki z rąk pana Sławomira Chadaja - dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sokołowie Podlaskim, pani Jolanty Cudziło – Abramczuk – wicedyrektora ZS Nr1 oraz pani Beaty Pękały – wicedyrektora ZSNr1.

Galeria - Szkolne Igrzyska Sportowe 2018

Galeira - Przedszkoliada 2018

KONFERENCJA PRASOWA PODSUMOWUJĄCA 26 FINIAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY W POWIECIE SOKOŁOWSKIM

IMG_20180213_153216 [1024x768].jpg

13 lutego w Sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Sokołowie Podlaskim odbyła się konferencja prasowa podsumowująca 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Sokołowie Podlaskim i w powiecie sokołowskim. Podobnie jak w roku ubiegłym sercem imprezy 14 stycznia była Hala przy Zespole Szkól nr1 udostępniona dzięki przychylności Starostwa Powiatowego i Starosty pana Leszka Iwaniuka, przewodniczącego rady Powiatu pana Jarosława Puściona oraz dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 Małgorzaty Baranowskiej.
Powiat sokołowski po raz kolejny zjednoczył siły po to, by do puszek kwestujących zebrano jak najwięcej pieniędzy. Mimo mrozu, na teranie całego powiatu sokołowskiego „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków” kwestowało blisko 500 wolontariuszy z Sokołowa Podlaskiego, Jabłonny Lackiej, Repek, Skibniewa, Bielan, Ceranowa, Niecieczy, Nowej Wsi, Kosowa Lackiego i Sabni.
Sokołowski Sztab 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy skierował podziękowania przede wszystkim do wszystkich WOLONTARIUSZY i ich opiekunów, którzy po raz kolej tak chętnie włączyli się w pomoc i jak zwykle nie zawiedli. Dzięki wspólnym wysiłkom na terenie Powiatu Sokołowskiego udało się zebrać kwotę 9743721 zł. Pieniądze zebrane podczas Finału wracają do powiatu w postaci sprzętu medycznego dla sokołowskiego szpitala.
Drodzy Wolontariusze, to dzięki Wam nadal możliwe jest przeprowadzanie zbiórek podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W imieniu wszystkich tych, którzy będą korzystali i już korzystają ze sprzętu zakupionego z tych środków składamy Wam serdeczne podziękowania za Waszą nieocenioną pracę i pomoc. Liczymy również na to, że w przyszłym roku wolontariusze z Zespołu Szkół Nr 1 będą stanowili ponownie jedną z najliczniejszych grup.

Galeria

WKRĘĆ SIĘ W POMAGANIE

Uczniowie i pracownicy Zespołu Szkół Nr 1 chętnie włączają się w akcje pomocy osobom potrzebującym lub takim, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej.
W szkole od kilku miesięcy trwa zbiórka nakrętek, m.in. dla sześcioletniej Lenki, która choruje na rzadką chorobę genetyczną zespół Cri du Chat. Zebrane nakrętki pozwolą sfinansować rehabilitacje i zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla dziewczynki.
Zachęcamy całą społeczność szkoły do włączenia się w to piękne dzieło i przynoszenia nakrętek do p. Mieczysława Bogaja.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Niniejsze informacje dotyczą plików cookies i odnoszą się do strony zsnr1.edu.pl.pl, której operatorem jest firma home.pl.

Czym są pliki cookies?

To pliki tekstowe, wysyłane przez serwis internetowy do urządzenia końcowego (np. komputer, smartfon), z którego korzystamy przeglądając strony internetowe. W cookies znajdują się różne informacje, często niezbędne do prawidłowego funkcjonowania serwisów internetowych (np. do autoryzacji, podczas logowania na konto pocztowe lub do serwisu internetowego).

Dzięki wykorzystaniu plików cookies, wiele stron internetowych może działać w sposób wygodniejszy dla użytkownika.

Do czego używamy cookies?

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Niezależnie pliki cookies mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych.

Jakich cookies używamy?

Stosowane są dwa rodzaje plików cookies – „sesyjne” oraz „stałe”. Pierwsze z nich są plikami tymczasowymi, które pozostają na urządzeniu użytkownika, aż do opuszczenia strony internetowej lub wyłączenia przeglądarki (lub innego oprogramowania korzystającego ze strony). „Stałe” pliki pozostają na urządzeniu użytkownika przez czas określony w parametrach plików „cookies” albo do momentu ich ręcznego usunięcia przez użytkownika.

Usuwanie cookies

Bardzo często przeglądarka internetowa (lub inne oprogramowanie służące do przeglądania stron) domyślnie dopuszcza umieszczanie cookies na urządzeniu końcowym. To ustawienie może być zmienione w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę cookies. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej).

Blokowanie cookies, może wpłynąć na część funkcjonalności dostępnych na stronie internetowej, a w niektórych przypadkach nawet uniemożliwić ich prawidłowe działanie.

Back to Top