Studniówka

11 lutego 2017 w restauracji „Odeon” w Sokołowie Podlaskim maturzyści Zespołu Szkół Nr 1 w Sokołowie Podlaskim bawili się na studniówce. W tradycyjnym balu wzięło udział ponad 200 uczniów klas maturalnych z osobami towarzyszącymi. Maturzyści to uczniowie dwóch klas II Liceum Ogólnokształcącego oraz pięciu klas Technikum Nr 1.
Dzięki doskonałej organizacji, wspaniałej młodzieży przywiązanej do tradycji, dyrekcji i pedagogom, bal można by zaliczyć do najpiękniejszych wydarzeń z życia szkoły. Część oficjalną imprezy otworzyła pani Dyrektor Małgorzata Baranowska. Życząc młodzieży wspaniałej zabawy, podkreśliła doniosłość uroczystości i wyraziła słowa podziękowania zaproszonym gościom oraz rodzicom-głównym organizatorom imprezy. Młodzież była też adresatem życzeń Starosty Sokołowskiego pana Leszka Iwaniuka, Przewodniczącego Rady Powiatu Sokołowskiego, Wicemarszałek Senatu RP pani Marii Koc oraz pana Jarosława Puściona, które przekazała w swoim wystąpieniu pani Dyrektor.
Kolejną osoba przekazującą ciepłe słowa maturzystom była przewodnicząca Rady Rodziców - pani Barbara Chendoszko.
Uczniowie wyrazili swoją wdzięczność Dyrekcji Szkoły, wychowawcom i rodzicom, wręczając bukiety kwiatów.
Bal Studniówkowy jak co roku rozpoczął się tradycyjnym polonezem, poprowadzonym przez p. Dyrektor Małgorzatę Baranowską, oraz p. Jacka Jackowskiego. Do białego rana trwała wspaniała zabawa, przeplatana kolejnymi sesjami zdjęciowymi poszczególnych klas. Uczniowie i ich wychowawcy, nauczyciele i rodzice razem bawili się, ciesząc się wspaniałą atmosferą wspólnego świętowania.

Galeria

KARTKI, WIERSZYKI, ŻYCZENIA WALENTYNKOWE

images.jpgPoczta walentynkowa to doskonała okazja, aby wyznać miłość swojej sympatii. Czemu nie wysłać listu ulubionej koleżance czy koledze? Na pewno ucieszy się, że walentynkowy posłaniec przyjdzie i do niej. Ułożone przez ciebie życzenia, choćby najprostsze na świecie i nie zawierające żadnych rymów i wzniosłych metafor sprawią niepowtarzalną radość.
Dla wielu uczniów naszej szkoły dzień św. Walentego był okazją wysłania i otrzymania najpiękniejszych życzeń płynących prosto z serca.

Galeria

Spotkanie z hodowcami gołębi pocztowych

12 [640x480].jpg

Pan Tadeusz Księżopolski i Tomasz Rowicki – hobbyści , hodowcy gołębi pocztowych, wielokrotni mistrzowie Polski w lotach oraz uczestnicy olimpiad gołębi pocztowych byli naszymi gośćmi w ramach realizacji projektu Ptasie Centrum - wspólnie rozwińmy skrzydła.
Uczestnicy spotkania mogli się dużo dowiedzieć o sporcie gołębiarskim i hodowli tych dzielnych ptaków, gdyż obecnie hoduje się gołębie pocztowe głównie w celach wystawowych i sportowych. Organizowane są zawody, potocznie zwane lotami, które polegają na jednoczesnym wypuszczaniu kilkuset do kilku tysięcy tych pięknych i wytrzymałych ptaków z nieraz bardzo odległych miejsc. Gołębie mają wspaniałą pamięć przestrzenną, potrafią dolecieć do celu z odległości 1800 km, a trasy średniej długości, 800 km, pokonują z szybkością 80 km/h. Większość ras zalicza się do gołębi wystawowych. Startują one w zawodach, gdzie ocenia się zgodność ich budowy z ustalonym wzorcem, a także stan zdrowia, cechy zewnętrzne: stan upierzenia, barwę oka, żywotność itp. Młodzież miała możliwość obejrzenia obrączek, indywidualnego dowodu gołębia, zegara, który rejestruje czas powrotu gołębi z lotu a także specjalnej karmy dla tych ptaków. Spotkaniu towarzyszyła prezentacja żywych gołębi oraz trofeów- pucharów i dyplomów zdobytych przez lata hodowli i współzawodnictwa.

Spektakl profilaktyczny Teatru KURTYNA z Krakowa

Dnia, 06.02.2017r. dla uczniów naszej szkoły odbył się spektakl profilaktyczny Teatru KURTYNA z Krakowa. Spektakl pt. „Zamknięty rozdział” to sceniczna realizacja kilku najważniejszych zagadnień, związanych z programem profilaktyki, skierowanym do młodzieży: profilaktyka antyalkoholowa i antynarkotykowa (moment inicjacji, skutki zdrowotne, społeczne i prawne), zarządzanie i kontrola nad sferą emocjonalną, dokonywanie wyborów, samorealizacja, budowanie poczucia własnej wartości,agresja i autoagresja jako konsekwencje niezaspokojonych potrzeb. Uczniowie z zaciekawieniem oglądali spektakl mając jednocześnie okazję utożsamić się z bohaterami gdyż prezentowali oni tę samą grupę wiekową co odbiorcy.

IMG_3733 [320x200].JPGIMG_3737 [320x200].JPG

 

Walentynki

walentynki2.jpg

KOCHAĆ A LUBIĆ TO WIELKA RÓŻNICA

SERCEM SIĘ KOCHA, A DUSZĄ ZACHWYCA

DUSZĄ ZACHWYCAĆ MOŻNA KAŻDEGO

A SERCEM KOCHAĆ TYLKO JEDNEGO

7 lutego 2017r. w naszej szkole obchodzić będziemy WALENTYNKI,

czyli Dzień Zakochanych.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału

w Poczcie Walentynkowej.

Wyślij Walentynkę i pokaż osobie, którą darzysz szczególną sympatią,

że Ci na niej zależy.

W tym dniu mile widziany czerwony kolor ubioru.

                                                                   Samorząd Uczniowski

 

 

Wolontariusze w akcji

Dnia 2 lutego w Hali Sportowej odbyła się kolejna edycja Przedszkoliady. Organizatorem tego przedsięwzięcia był OSiR w Sokołowie Podlaskim. W turnieju wzięło udział 14 przedszkoli z terenu miasta i powiatu. Przybyłych gości powitała pani Małgorzata Baranowska – dyrektor ZS Nr 1. Następnie nasze uczennice, mistrzynie świata w tańcu nowoczesnym - Justyna Mateusiak, Kasia Księżopolska i Asia Jasińska zaprezentowały swoje umiejętności taneczne. Imprezę poprowadził pan Mariusz Świerk. Wolontariusze z ZS Nr1 od wielu lat pomagają w przeprowadzeniu tej zabawy sportowej dla najmłodszych. Nie mogło ich zabraknąć również w tym roku. W działalność społeczną podczas tego przedsięwzięcia zaangażowali się uczniowie z klas: I A i II H. Opiekę sprawowały panie: Milena Nowaszewska, Marta Stelmach i Agnieszka Bocian. Na koniec uczestnicy Przedszkoliady otrzymali dyplomy i upominki z rąk Wicestarosty pani Marty Sosnowskiej, Dyrektora Zespołu Szkół Nr 1 pani Małgorzaty Baranowskiej oraz Dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sokołowie Podlaskim pana Krzysztofa Iwańskiego. Sponsorem przedsięwzięcia był Topaz oraz PBS w Sokołowie Podlaskim.

Przedszkoliada w naszej hali sportowej

IMG 3715 [1024x768]

2 lutego 2017 r. w Hali Sportowej przy Zespole Szkół Nr 1 w Sokołowie Podlaskim odbyła się kolejna edycja Przedszkoliady. W zawodach wzięło udział 225 dzieci z 14 przedszkoli z terenu Powiatu Sokołowskiego. Celem imprezy jest kształtowanie sprawności fizycznej wśród dzieci, zachęcanie do aktywnego spędzania wolnego czasu oraz integracja. Organizatorem Przedszkoliady jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokołowie Podlaskim. Zabawę poprowadził pan Mariusz Świerk a uczniowie ZS Nr 1 pełnili rolę wolontariuszy, dbali o bezpieczeństwo przedszkolaków. Jako gospodarz pierwszego etapu Przedszkoliady obdarowaliśmy dzieci upominkami ufundowanymi przez pana Zbigniewa Paczóskiego Właściciela Firmy Topaz oraz pana Piotra Żebrowskiego Prezesa Powiatowego Banku Spółdzielczego w Sokołowie Podlaskim. Dyplomy i upominki wręczyli Wicestarosta pani Marta Sosnowska, Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 im. K.K. Baczyńskiego pani Małgorzata Baranowska oraz Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sokołowie Podlaskim pan Krzysztof Iwański.

Galeria

Back to Top