SZCZYPIORNISTKI Z SZAREJ WICEMISTRZYNIAMI REGIONU

{r reg2 [1280x768].jpg

26 marca w hali siedleckiego OSiR-u odbyły się finały Międzypowiatowej Licealiady w piłce ręcznej dziewcząt. W turnieju wzięły udział cztery drużyny: Zespół Szkół Nr 1 w Sokołowie Podlaskim, Zespół Szkół w Sobolewie, II Liceum Ogólnokształcące w Siedlcach i Zespół Szkół Nr 1 w Siedlcach. Po zaciętej walce, wyrównanej grze w meczu finałowym oraz kontrowersyjnych decyzjach sędziów, minimalnie lepsze okazały się szczypiornistki z siedleckiego elektryka. Zawodniczki z Zespołu Szkół Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim wróciły do domu ze srebrnymi medalami. Na trzecim miejscu uplasowała się drużyna z Sobolewa.
Skład drużyny z naszej szkoły: Magdalena Maksymiak, Katarzyna Równa, Paulina Grzymała, Kinga Ksionek, Magdalena Pingwara, Maria Kaczmarczyk, Natalia Waszczuk, Weronika Jaworska, Olga Kwiatkowska, Sylwia Kuzak, Weronika Piwko. Opiekun zespołu: Rusłan Mielniczuk.
Gratulujemy :)

Nasi uczniowie w finale XI Ogólnopolskich Zawodów Strzeleckich „ZLOT ORLIKÓW” 2018

29342414_2086142044999210_548546160839504819_n.jpg

W dniach 15-17 marca 2018 r. na strzelnicy sportowej SKSS DRAGON w Siedlcach odbył się finał XI OGÓLNOPOLSKICH ZAWODÓW STRZELECKICH „ZLOT ORLIKÓW” 2018 .
Po raz pierwszy w tej rangi zawodach wzięli udział zawodnicy Klubu Strzelectwa Sportowego „SOKÓŁ”, uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 im. K.K.Baczyńskiego i Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 6 im. Pawła Kamińskiego w Sokołowie Podlaskim.
KSS „SOKÓŁ” reprezentowali:
Juniorzy młodsi-uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 w Sokołowie Podl.
1. Miszczuk Mateusz
2. Kiełczykowski Michał
3. Wilk Kacper
4. Wierzbicki Jakub
Młodzicy-uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 6 w Sokołowie Podl.
1. Bielińska Julia
2. Kaliska Karolina
3. Skwierczyńska Agata
4. Sawicka Monika
Zawody odbywały się w 2 kategoriach wiekowych (oddzielnie chłopcy i dziewczęta) :
- młodzicy 30 strzałów ocenianych (2003 i młodsi)
- juniorzy młodsi 40 strzałów ocenianych (2001-2002).
Rozegrano dwie konkurencje: karabin pneumatyczny i pistolet pneumatyczny.
Karabin pneumatyczny (Kpn); zawodnicy oddają strzały w pozycji stojącej do tarcz ustawionych w odległości 10 m. Zależnie od kategorii 30 lub 40 strzałów w ciągu 1 godziny plus 15 min na serię próbną.
Pistolet pneumatyczny (Ppn); podobnie jak w karabinku pneumatycznym tarcza (o większych rozmiarach niż w karabinku) ustawiona jest w odległości 10 m. Czasy konkurencji i liczba oddawanych strzałów są identyczne jak w karabinku pneumatycznym. Stosuje się również taką samą amunicję.
Wprawdzie KLUB „SOKÓŁ” nie dorównuje klasą broni sportowej oraz wyposażeniem w sprzęt strzelecki (kurtki, spodnie, buty i rękawice stabilizujące postawę strzelecką) innym klubom z wieloletnimi tradycjami sportowym, ale nasi zawodnicy zaprezentowali się z jak najlepszej strony. Ostatecznie uplasowali się w pierwszej 20 wśród najlepszych zawodników w Polsce, z których wielu to medaliści mistrzostw Polski a nawet Europy.
Była to bardzo cenna lekcja dla naszych młodych strzelców. W planach są już następne starty, z których najbliższy to „Srebrne muszkiety” . Na tych zawodach młodzież rywalizować będzie w konkurencji karabin sportowy na dystansie 50m.
Karabin sportowy (mały kaliber) leżąc (Ksp); zawodnicy oddają strzały do tarcz umieszczonych w odległości 50 m. Oddawanych jest zazwyczaj 60 strzałów plus seria próbna w czasie 1 godz. 15 min. Używana broń to karabiny na ostrą amunicje określane często mianem KBKS o kalibrze 5,6 mm (.22LR). Strzały oddawane są w pozycji leżącej, a w stabilizacji postawy pomaga specjalny pas przytwierdzony z jednej strony do broni, a z drugiej zamocowany między łokciem a barkiem na stroju strzelca. Nie używa się mechanicznych stabilizatorów, zawodnik opiera broń jedynie na swoich rękach.
Zawodnicy na co dzień trenują pod okiem instruktorów strzelectwa sportowego, nauczycieli ZS Nr 1 w Sokołowie Podlaskim: Piotra Adamczuka, Mieczysława Bogaja i Adama Elbicha. Treningi strzeleckie odbywają się na strzelnicach KSS „SOKÓŁ” oraz ZS Nr 1 w Sokołowie Podl. Młodzież Powiatu Sokołowskiego, Miasta Sokołów Podl. oraz okolicznych gmin od niedawna ma możliwość uprawiać strzelectwo sportowe. Trzy lata temu powstał pomysł stworzenia klas mundurowych w ZS Nr 1 i to uczniowie klas mundurowych pierwsi wstąpili w szeregi KSS „SOKÓŁ” , rozpoczęli treningi i uzyskali uprawnienia zawodników strzelectwa sportowego (patent i licencję).
Prezes KSS „SOKÓŁ” Piotr Adamczuk jest jednocześnie nauczycielem i instruktorem strzelectwa w Zespole Szkół Nr 1 w Sokołowie Podlaskim co w dużej mierze przyczynia się do rozwoju tego sportu wśród młodzieży. Nie udało by się jednak stworzyć tak sprzyjających warunków gdyby nie zaangażowanie samej młodzieży oraz garstki dorosłych. Szczególne podziękowania należą się Staroście Sokołowskiemu P. Leszkowi Iwaniukowi oraz dyrektorowi ZS Nr 1 P. Małgorzacie Baranowskiej, dzięki którym powstały klasy mundurowe. Wspierają oni także Zarząd Klubu „SOKÓŁ” w propagowaniu sportu strzeleckiego w naszym regionie.
W roku 2017 KSS „SOKÓŁ” przy wsparciu Burmistrza Miasta P. Bogusława Karakuli oraz dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 6 Kazimierza Soszki rozpoczął pracę szkoleniową z młodzieżą szkół podstawowych. Owocem tych działań było wystawienie reprezentacji w dwóch grupach wiekowych na zawodach w Radomiu i w Siedlcach. Zapraszamy dyrektorów szkół miasta , powiatu i sąsiadujących gmin do współpracy z Klubem Strzelectwa Sportowego „SOKÓŁ”.
ZS Nr 1,
KSS „Sokół” Sokołów Podlaski

Pływacy z Szarej z brązowym medalem w zawodach regionalnych

28810846_2085177581702225_1670462472_o [1024x768].jpg

7 marca 2018 r. w Siedlcach na basenie Parku Wodnego odbyła się Międzypowiatowa Licealiada w pływaniu. Zespół Szkół Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim wystawił dwa składy w konkurencji sztafet pływackich: pierwsza sztafeta: Pytlak Bartłomiej, Hardej Bartosz, Siemieniuk Przemysław, Jastrzębski Piotr. II sztafeta: Abramczuk Jan, Praski Mateusz, Smolis Krzysztof, Parzonka Hubert. Pierwszy skład ZS Nr 1 zajął III miejsce w regionie przegrywając srebro tylko o 0,03 s.
Wyniki:
I miejsce - I LO im. B. Prusa w Siedlcach
II miejsce - I LO w Garwolinie
III miejsce - ZS Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego
Serdecznie dziękujemy za godne reprezentowanie Miasta oraz Powiatu Sokołowskiego.

Piotr Adamczuk

Grafika

Wracamy z medalami :)

28534281_2081537535399563_611792234_n.jpg

Na strzelnicy szkół im. 72 Pułku Piechoty w Radomiu w dniu 26 lutego 2018r. odbyły się III Mazowieckie Zawody Strzeleckie Klas Mundurowych. W zawodach brała udział młodzież szkół podstawowych i szkół średnich . Nasze miasto reprezentowały dwie drużyny ze szkół : Zespół Szkół Nr1 Im. K.K.Baczyńskiego i Szkoła Podstawowa Nr6 im.Pawła Kamińskiego. Zawodnicy rywalizowali w dwóch konkurencjach : karabin pneumatyczny i pistolet pneumatyczny. W zawodach wzięło udział 15 drużyn 3 osobowych oddzielnie w rywalizacji szkół podstawowych i średnich a także w kategorii chłopców i dziewcząt. Nasze drużyny wystąpiły w składzie: Drużyna Zespołu Szkół Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego z Sokołowa Podl. - Kucharek Przemysław, Skóra Patryk, Adam Adamczuk, Filip Kwiek. Drużyna Szkoły Podstawowej Nr6 im.Pawła Kamińskiego – Julia Bielińska, Karolina Kaliska, Monika Sawicka. Uczestnicy zmagań strzeleckich strzelali z odległości 10m, w każdej z konkurencji oddawali 5 strzałów próbnych i 10 strzałów ocenianych. Zawody odbyły się pod patronatem Komendanta Miejskiego Policji w Radomiu. Wszyscy zawodnicy szkół sokołowskich posiadają licencje zawodników strzelectwa sportowego wydane przez Polski Związek Strzelectwa Sportowego i zrzeszeni są w Klubie Strzelectwa Sportowego ,,Sokół’’ w Sokołowie Podlaskim. Treningi strzeleckie, które odbywają się na strzelnicy KSS „SOKÓŁ” oraz ZS Nr1 w Sokołowie Podl. prowadzą instruktorzy strzelectwa sportowego Piotr Adamczuk oraz Mieczysław Bogaj. Nasi uczniowie osiągnęli następujące wyniki:

1. W kategorii szkół podstawowych
- karabin sportowy :
1 miejsce Bielińska Julia -70pkt (Szkoła Podstawowa Nr6 Sokołów Podlaski)
2 miejsce Sawicka Monika -68pkt (Szkoła Podstawowa Nr6 Sokołów Podlaski)
- pistolet :
1 miejsce Kaliska Karolina -62pkt (Szkoła Podstawowa Nr6 Sokołów Podlaski)
2 miejsce Bielińska Julia -56pkt (Szkoła Podstawowa Nr6 Sokołów Podlaski)
3 miejsce Sawicka Monika -44pkt (Szkoła Podstawowa Nr6 Sokołów Podlaski)
- Drużynowo
1 miejsce - Szkoła Podstawowa Nr6 Sokołów Podlaski

2. W kategorii szkół średnich
- karabin sportowy :
3 miejsce Kwiek Filip -65pkt (ZS Nr 1 Sokołów Podlaski)
- pistolet :
- 1 miejsce Skóra Patryk -80pkt ( ZS Nr 1 Sokołów Podlaski)
- 2 miejsce Adamczuk Adam -79pkt ( ZS Nr 1 Sokołów Podlaski)
- Drużynowo
2 miejsce ZS Nr 1 Sokołów Podlaski.
Wszyscy uczestnicy zawodów zostali poczęstowani przez organizatorów smaczną zupą grochową , najlepsi zawodnicy otrzymali dyplomy i medale a druzyny puchary. Opiekunami sokołowskich zawodników byli SP Nr 6 ( Mieczysław Bogaj) a ZS Nr 1 ( Piotr Adamczuk). Podczas zawodów zawodnicy którzy spełnili normy strzeleckie uzyskali prawo noszenia złotych, srebrnych i brązowych odznak strzeleckich nadanych przez Polski Związek Strzelectwa Sportowego.

Piotr Adamczuk
Mieczysław Bogaj

Grafika

Sukces tenisistów stołowych z ,,Szarej’’!

tenii.jpg

W dniu 27 lutego 2018 roku w hali sportowej przy Zespole Szkół Nr1 w Sokołowie Podlaskim odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym.
Do rywalizacji przystąpiło 14 zespołów dziewcząt i chłopców.
W finale zacięty pojedynek wśród chłopców stoczyły drużyny z ZS Nr1 oraz I LO.Lepsi okazali się tenisiści z Szarej wygrywając 3:1, ostatecznie zdobywając tytuł mistrza Powiatu Sokołowskiego. Równie zacięty pojedynek o 3 miejsce stoczyły drużyny z ZS CKR. Trzecie miejsce przypadło drużynie ZS CKR 2.
Wśród dziewcząt minimalnie lepsze okazały się tenisistki z I LO, wygrywając w finale z dziewczętami z ZS Nr 1 .Naszym tenisistkom przypadł tytuł wicemistrzyń powiatu, co jest dużym sukcesem.
Nasze tenisistki występowały w składzie: Angelika Frączak i Sylwia Nasiłowska ,drugi zespół dziewcząt: Aleksandra Kur i Dorota Parafińczuk. Mistrzowie powiatu to: Kacper Wilk i Konrad Kierylak. Drugi zespół chłopców reprezentowali Marcin Osuch i Kamil Chudzik. Opiekunem zespołów dziewcząt i chłopców z Szarej jest Bogusław Kwiatkowski.
Sędziami zawodów byli Elżbieta Markowicz-Wcisłak oraz Radosław Kozieradzki, a organizatorem turnieju Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Sokołowie Podlaskim.
Pamiątkowe medale i dyplomy wręczyła zwycięzcom z-ca Dyrektora ZS Nr 1 p. Beata Pękała.
Drużyny dziewcząt i chłopców będą reprezentować szkołę i powiat w rozgrywkach regionalnych w Siedlcach. Naszym sportowcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Kolejność końcowa turnieju:
Dziewczęta:
1. I LO- I
2. ZS Nr 1-I
3. I LO- II
4. SLO
Chłopcy:
1. ZS Nr 1-I
2. I LO- II
3. ZS CKR- II
4. ZS CKR-I

teniii.jpg   teni.jpg

NADZWYCZAJNE WALNE ZGROMADZENIE CZŁONKÓW KLUBU STRZELECTWA SPORTOWEGO “SOKÓŁ” W SOKOŁOWIE PODLASKIM 2017

W dniu 08.12.2017r. W sali konferencyjnej Starostwa Sokołowskiego odbyło się Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie członków Klubu Strzelectwa Sportowego „SOKÓŁ”. W zebraniu wzięło udział 119 członków klubu. Liczną grupę stanowiła młodzież sokołowskich szkół : Zespółu Szkół Salezjańskich, I Liceum Lgólnokształcącego, SP NR 6 i najliczniej reprezentowanego Zespołu Szkół Nr 1 im. K.K. Baczyńskiego.
Zgromadzonych członków klubu oraz zaproszonych gości powitał Prezes Zarządu KSS „SOKÓŁ” Pan Piotr Adamczuk. Na Przewodniczącego zebrania wybrano wieloletniego członka klubu Pana Marcina Pasika Wójta Gminy Sokołów Podlaski.
Podczas Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia podjęto szerg uchwał, między innymi:
• Nadano najstarszym członkom klubu godność Członka Honorowego,
• zmieniono treść statutu nadając mu nowe brzmienie umożliwiające zmianę działalności klubu na działalność pożytku publicznego.
W czasie zebrania głos zabrał Starosta Sokołowski Pan Leszek Iwaniuk oraz Burmistrz Sokołowa Podlaskiego Pan Bogusław Karakula. Obaj Panowie są gorącymi zwolennikami propagowania strzelectwa sportowego w naszym regionie , są również członkami klubu i uczestniczą w zawodach strzeleckich osiągając dobre wyniki.
Pan Leszek Iwaniuk w znaczącym stopniu przyczynił się do rozwoju sportu strzeleckiego wśród młodzieży szkół sokołowskich. Wspólnie z Panią Małgorzatą Baranowską dyrektorem Zespołu Szkół Nr 1 byli pomysłodawcami i organizatorami klas mundurowych, w których to uczniowie uczęszczają na zajęcia strzeleckie odbywające się na strzelnicy szkolnej. Podczas 3 lat funkcjonowania klas mundurowych 79 uczniów wstąpiło do KSS “SOKÓŁ” i uzyskało uprawnienia do posługiwania się bronią palną. Pan Starosta poinformował zgromadzonych, że właśnie w oparciu o innowację pedagogiczną klas mundurowych powstał projekt budowy pod Sokołowem Podlaskim odkrytej strzelnicy 100 metrowej z zapleczem do strzelań z broni długiej. Swoją pomoc w pozyskaniu terenu od skarbu państwa pod ww. strzelnicę zaoferował Burmistrz Sokołowa Podlaskiego Pan Bogusław Karakula, który już wielokrotnie wspierał klub w różnych działaniach. To z inicjatywy Pana Burmistrza odbył się gruntowny remont dachu na strzelnicy przy ul. Lipowej oraz zagospodarowano teren dookoła budynku. Pan Bogusław Karakula poinformował zebranych o rozpoczęciu przedsięwzięcia rozbudowy istniejącej już strzelnicy o kolejne 5 torów 50 metrowych z własną kotłownią, co pozwoli na odbywanie treningów strzeleckich przez cały rok ze wszystkich rodzajów broni sportowej.
Prezes Zarządu KSS „SOKÓŁ” Piotr Adamczuk w imieniu zgromadzonych złożył podziękowania dla osób, które w ostatnich latach znacząco przyczyniły się do rozwoju klubu a co za tym idzie , strzelectwa sportowego w naszym regionie .Jako dowód uznania Statuetki “Złotych Sokołów” otrzymali :
Pan Leszek Iwaniuk – Starosta Sokołowski,
Pan Bogusław Karakula Burmistrz Miasta Sokołów Podlaski,
Pani Małgorzata Baranowska – dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 w Sokołowie Podlaskim,
Pan Marcin Pasik – Wójt Gminy Sokołów Podlaski,
Pan Zbigniew Paczóski właściciel sieci sklepów TOPAZ,
Pan Mariusz Złotkowski właściciel firmy AGK Złoty,
Po podziękowaniu odbyła się dekoracja zawodników , którzy podczas zawodów strzeleckich w II półroczu 2017 r uzyskali najlepsze wyniki. Nowością w tym roku była tzw. LIGA „SOKOŁA”. Podczas Zawodów Strzeleckich Liga Sokoła 2017r. zawodnicy rywalizowali o Puchar Prezesa KSS Sokół. Spośród sześciu edycji zawodów punktowane były trzy najlepsze starty w poszczególnych  konkurencjach (Pistolet sportowy, Pistolet centralnego zapłonu, Karabin pneumatyczny,Strzelba gładkolufowa).
Statuetki złotych, srebrnych I brązowych “Sokołów” wręczał Prezes KSS „SOKÓŁ” Pan Piotr Adamczuk.

Tytuł najwszechstronniejszych strzelców KSS “SOKÓŁ” w 2017r. przypadł :

1. Pawluk Magdalena : 13 złotych medali- 4 srebrne – 1 brązowy.
2. Gawłowski Piotr : 6 złotych medali – 5 srebrnych – 1 brązowy
3. Filipiak Krzysztof : 5 złotych medali – 4 srebrne - 5 brązowych

Oprócz ” LIGI SOKOŁA” wręczane były puchary i medale z następujących zawodów:
Młodzieżowe Zawody Strzeleckie z okazji Dnia Niepodległości - medale i puchary wręczali:
• w kategorii Szkół Podstawowych - Burmistrz Miasta Sokołów Podlaski Pan Bogusław Karakula.
1.Szkoła Podstawowa Nr 6 232 pkt - Julia Bielińska - Karolina Kalisk - Agata Skwierczyńska - Monika Sawicka
2.Szkoła Podstawowa Nr 3 216 pkt - Szymon Borysiak - Adam Filipowicz - Kacper Ruciński - Piotr Wyszomirski
3.Salezjańskie Gimnazjum 203 pkt - Mikołaj Rydzewski - Dawid Romańczuk - Jakub Pietrasiak - Paweł Borysiak
• w kategorii Szkół Ponadgimnazjalnych – w imieniu Starosty Sokołowskiego Pana Leszka Iwaniuka wręczała Pani Małgorzata Baranowska Dyrektor Zespołu Szkół Nr1 im K.K. Baczyńskiego w Sokołowie Podl..
1.Zespół Szkół Nr 1 drużyna I 237 pkt - Przemysław Kucharek - Patryk Skóra - Marcin Wyszomirski - Dominik Sadowy
2.Zespół Szkół Nr 1 drużyna II 218 pkt - Anna Turos - Patryk Wronka - Adam Adamczuk -Filip Kwiek
3. I Liceum Ogólnokształcące 217 pkt - Paulina Leoniec - Paulina Gryz - Mateusz Chechłowski - Maciej Sadokierski
Najlepsze wyniki wśród młodzieży uzyskali :
1. Kucharek Przemysław – 85 pkt – ZS Nr 1
2. Bielińska Julia - 84 pkt – SP Nr 6
3. Rydzewski Mikołaj - 82 pkt - ZS Salezjańskich
3. Pogorzelska Aneta - 82 pkt – I LO

Zawody Strzeleckie o Puchar P.H.U. TOPAZ. Edycja 2017 – medale i puchary wręczał sponsor wielu przedsięwzięć realizowanych przez KSS „SOKÓŁ”, właściciel sieci sklepów TOPAZ Pan Zbigniew Paczóski.
Zawody Strzeleckie o Puchar Wójta Gminy Sokołów Podlaski. Edycja 2017 - medale i puchary wręczał Wójt Gminy Sokołów Podlaski Pan Marcin Pasik.
Mikołajkowe Zawody w Strzelaniu Dynamicznym - medale i puchary wręczał Prezes KSS „SOKÓŁ” Pan Piotr Adamczuk.
Klasyfikację najlepszych strzelców “ LIGI SOKOŁA 2017 ” oraz wyniki wszystkich zawodów strzeleckich organizowanych przez sokołowski klub w 2017 roku można prześledzić na stronie internetowej klubu: www.ksssokol.pl w zakładce “Terminy zawodów 2017”.
Na koniec zgromadzenia Sekretarz klubu Pani Magdalena Pawluk wraz ze Skarbnikiem Panem Jarosławem Bielińskim w imieniu wszystkich członków KSS "Sokół" złożyli podziękowania Prezesowi klubu Panu Piotrowi Adamczukowi za zaangażowanie oraz ogrom pracy i włożony trud w rozwój strzelectwa sportowego w Sokołowie Podlaskim.

Galeria

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Niniejsze informacje dotyczą plików cookies i odnoszą się do strony zsnr1.edu.pl.pl, której operatorem jest firma home.pl.

Czym są pliki cookies?

To pliki tekstowe, wysyłane przez serwis internetowy do urządzenia końcowego (np. komputer, smartfon), z którego korzystamy przeglądając strony internetowe. W cookies znajdują się różne informacje, często niezbędne do prawidłowego funkcjonowania serwisów internetowych (np. do autoryzacji, podczas logowania na konto pocztowe lub do serwisu internetowego).

Dzięki wykorzystaniu plików cookies, wiele stron internetowych może działać w sposób wygodniejszy dla użytkownika.

Do czego używamy cookies?

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Niezależnie pliki cookies mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych.

Jakich cookies używamy?

Stosowane są dwa rodzaje plików cookies – „sesyjne” oraz „stałe”. Pierwsze z nich są plikami tymczasowymi, które pozostają na urządzeniu użytkownika, aż do opuszczenia strony internetowej lub wyłączenia przeglądarki (lub innego oprogramowania korzystającego ze strony). „Stałe” pliki pozostają na urządzeniu użytkownika przez czas określony w parametrach plików „cookies” albo do momentu ich ręcznego usunięcia przez użytkownika.

Usuwanie cookies

Bardzo często przeglądarka internetowa (lub inne oprogramowanie służące do przeglądania stron) domyślnie dopuszcza umieszczanie cookies na urządzeniu końcowym. To ustawienie może być zmienione w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę cookies. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej).

Blokowanie cookies, może wpłynąć na część funkcjonalności dostępnych na stronie internetowej, a w niektórych przypadkach nawet uniemożliwić ich prawidłowe działanie.

Back to Top