Wolontariusze i uczniowie ZSNR 1 pomagali potrzebującym

"Człowiek jest wspaniałą istotą nie z powodu dóbr,
które posiada, ale jego czynów.
Nie ważne jest to co się ma, ale czym się dzieli z innymi."
- Jan Paweł II -

IMG_20161212_083242 [800x600].jpgTradycją Zespołu Szkół Nr 1 stało się to, że w okresie przedświątecznym wolontariusze, pracownicy szkoły i społeczność uczniowska chętnie włącza się w różnego rodzaju akcje, by pomóc godnie spędzić Święta tym, którzy są w trudnej sytuacji materialnej bądź z różnych powodów znaleźli się w takiej sytuacji.
W piątek 9 grudnia i w sobotę 10 grudnia wolontariusze i opiekunowie Szkolnego Koła Caritas po raz kolejny włączyli się w zbiórkę żywności w ramach ogólnopolskiej zbiórki żywności organizowanej przez Caritas Polska „Tak, pomagam”!
Podczas zbiórki zebraliśmy w sumie ponad 270 kg żywności oraz 725,47 zł. Produkty w większości wolontariusze przekazali parafialnemu oddziałowi Caritas z parafii konkatedralnej w celu rozdysponowania ich rodzinom potrzebującym z terenu tej parafii. Zostaną z nich przygotowane paczki, które jeszcze przed świętami będą przekazane rodzinom oraz osobom starszym, znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej.
Ponieważ wśród społeczności uczniowskiej są osoby, których rodziny znajdują się w trudnej sytuacji materialnej z części darów zostało przygotowanych ponad 20 paczek świątecznych dla uczniów naszej szkoły i ich rodzin. Mamy nadzieję, że te Święta będą dla nich wyjątkowe.
Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim wolontariuszom, którzy poświęcili swój czas wolny, czas przeznaczony na odpoczynek, że nie szczędzili swoich sił i zaangażowania, by pomóc tym, którzy tego potrzebują.
Ogromne podziękowania pragniemy również przekazać WSZYSTKIM DARCZYŃCOM, za wielki dar serca w postaci produktów czy też środków finansowych. Cieszymy się, że nie brakuje w naszym społeczeństwie ludzi otwartych i wrażliwych na potrzebujących.
Wolontariusze pragną również złożyć podziękowania właścicielom sklepu GAMA w Sokołowie Podlaskim za to, że po raz kolejny pozwalają na przeprowadzenie zbiórki żywności na terenie swoich sklepów.
Od połowy listopada trwała również w szkole przedświąteczna zbiórka żywności dla osób potrzebujących, która przebiegała pod hasłem „Każdy ma coś, czym może podzielić się z innymi”. Uczniowie szkoły i rodzice również chętnie włączyli się w tą akcję przynosząc do szkoły produkty spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia: mąkę, cukier, ryż, kaszę, konserwy, olej, herbatę, kawę, słodycze, itp. Zbiórkę żywności na terenie ZSNr 1 koordynowały panie: Halina Chojecka, Iwona Góralczyk i Monika Winczaruk. Trzeba z dumą przyznać, że wśród młodzieży, nauczycieli i pracowników niepedagogicznych nie brakowało osób o szczerym sercu, którzy podzielili się tym, czym mieli z potrzebującymi.
Dzielmy się miłością i darami, aby otaczający nas świat ludzi potrzebujących stał się piękniejszy i bardziej przyjazny, by nikomu nie zabrakło nadziei, bo ona pozwala z ufnością patrzeć w przyszłość.

Galeria

Back to Top