Kolejna akcja naszych wolontariuszy

Wolontariusze z klas: I a i z III b po raz kolejny udowodnili, że służba drugiemu człowiekowi jest sprawą bardzo ważną w codziennym życiu szkoły. 16 marca w hali przy ZS Nr1 odbyły się igrzyska sportowe dla uczestników Domu Pomocy Społecznej w Wirowie, Środowiskowego Domu Pomocy w oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej w Sokołowie Podlaskim. Spotkanie zorganizował Ośrodek Sportu i Rekreacji. Zawody w różnych dyscyplinach sportowych poprowadził pan Mariusz Świerk, pomagali mu nasi wolontariusze :
z klasy Ia - Bogaj Jakub, Chendoszko Ewa, Drzewińska Marta, Hardej Bartek, Jakub Strzała, Jaworska Weronika, Kuzak Sylwia, Pingwara Magda,Piwko Weronika Sikora Angelika, Waszczuk Natalia, Zdun Mateusz
z klasy III B - Stasiuk Kinga, Teluk Klaudia
Pani dyrektor Małgorzata Baranowska i pani Urszula Lusińska - kierownik WTZ w Sokołowie Podlaskim oraz pan Krzysztof Iwański - dyrektor OSiR uhonorowali zwycięzców nagrodami. Spotkanie było dobrą okazja do wspólnej zabawy.

 

Kolejna akcja WOLONTARIUSZY z ZS Nr1 w Sokołowie Podlaskim

IMG 1065 [1024x768]

7 lutego w hali Zespołu Szkół Nr 1 w Sokołowie Podlaskim odbyły się Szkolne Igrzyska Dzieci szkół podstawowych klas 0-III. Organizatorem tego przedsięwzięcia był OSiR w Sokołowie Podlaskim.
Inicjatorem spotkania i sędzią głównym był pan Mariusz Świerk, a w sprawnym przeprowadzeniu zawodów pomogli nasi wolontariusze – uczniowie z klas: IA, IIH i IIB - Zespołu Szkół Nr 1 w Sokołowie Podlaskim, pod opieką pani Mileny Nowaszewskiej, pani Agnieszki Bocian oraz pani Marty Stelmach. Nie zabrakło też mistrzowskiego pokazu tańca nowoczesnego naszych uczennic: Justyny Mateusiak z klasy IVE oraz Kasi Księżopolskiej i Asi Jasińskiej z klasy II B.
Do współzawodnictwa sportowego przystąpiło 10 szkół podstawowych z miasta
i powiatu. Na hali zgromadziło się ok. 160 uczestników, nad ich bezpieczeństwem czuwało ponad 20 nauczycieli i opiekunów.
Zawody podzielone zostały na 3 bloki – konkurencje bieżne, tory przeszkód i konkurencje manualne, gdzie każda ze szkół zdobywała punkty, które na koniec imprezy pozwoliły wyłonić zwycięzców.
W klasyfikacji szkół miejskich pierwsze miejsce zdobyła SP Nr 4, a w klasyfikacji szkół powiatowych SP w Sabniach.
Dyrektor ZS Nr 1 pani Małgorzata Baranowska podziękowała wszystkim uczestnikom za piękne współzawodnictwo sportowe, zwycięzcom wręczyła nagrody, a pozostałym uczestnikom dyplomy i gadżety. Sponsorem igrzysk była firma TOPAZ.

Grafika

Szlacheta Paczka - Dyplom Uznania

Skan_188 [800x600].jpgSkan_186 [800x600].jpg

 

Skan_187 [800x600].jpgSkan_189 [800x600].jpg

Dzień Pluszowego Misia

25 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w obchodach Dnia Pluszowego Misia i poprzez Fundację Mam Marzenie (www.mammarzenie.org) przekazali zebrane maskotki, zabawki i książki dzieciom z oddziałów onkologicznych.

Bardzo dziękujemy wszystkim za przyłączenie się do akcji!

podziekowanie [1024x768].jpg

Podziękowania od obdarowanej rodziny

laurka_01 [800x600].pnglaurka_02 [800x600].png

„Szlachetna Paczka”

szlachetna_paczka.png

Pod koniec listopada 2016, po raz kolejny, w naszej szkole rozpoczęła działalność drużyna „Szlachetnej Paczki”. Społeczność szkolna już po raz trzeci włączyła się w ogólnopolską akcję niesienia pomocy rodzinom, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej.
Samorząd Szkolny dokonał wyboru rodziny. Uczniowie najchętniej wybierali (z dostępnych na stronie internetowej akcji) te rodziny, w których na prezenty oczekiwali najmłodsi. Tym razem dary miały trafić do rodziny, która będąc w trudnych warunkach finansowych zmaga się z ciężką choroba ojca. Obdarowanymi, oprócz rodziców, miały zostać trzy córki w wieku 6,12 i 15 lat. Wśród prezentów na jakie oczekiwali członkowie rodziny wymieniono pralkę, odzież, obuwie, żywność, zabawki, a także przybory szkolne i kosmetyki.
Uczniowie poszczególnych klas bardzo spontanicznie odpowiedzieli na apel samorządu, deklarując chęć zaspokojenia różnych potrzeb rodziny. Podzielono się zadaniami, aby zaspokoić wszystkie oczekiwania jej członków. W miarę swoich możliwości klasy kupowały różne prezenty. Klasy mundurowe zakupiły pralkę, kolejne klasy garnki, koce ręczniki, odzież i artykuły chemiczne. Kiedy okazało się, że rodzina marzy o łazience, zdecydowano się zakupić jej wyposażenie. Do akcji dołączyli się tez nauczyciele i pracownicy szkoły dostarczając kolejne piękne i różnorodne prezenty. Nie zabrakło wśród nich słodyczy, drobnego sprzętu agd, książek i zabawek, a także drobiazgów świątecznych.
Młodzież dokonująca zakupów bardzo emocjonalnie włączyła się w przygotowania. Mogła przekonać się jak na słowo „Szlachetna Paczka” otwierają się serca właścicieli sklepów i przedsiębiorstw handlowych. W bibliotece szkolnej, gdzie pracował szkolny sztab akcji, po kilku dniach brakowało miejsca na kolejne pudła i paczki.
Najmilszym czasem okazało się pakowanie prezentów. Przy kodowaniu poszczególnych pudeł okazało się, że przygotowano ich rekordowa liczbę - 32.
Tak potężna i pięknie udekorowana paczka późnym popołudniem 5 grudnia dotarła do rodziny. Radość i zachwyt jej członków były największą satysfakcją darczyńców.
Pragniemy wszystkim serdecznie podziękować za udział w tym przedsięwzięciu i już czekamy na koleją akcję „Szlachetnej Paczki” za rok.

Galeria

Back to Top