Konkurs w ramach projektu "Apki C++"

apki.png

Ogłaszamy II hackathon w ramach Ligi Hack Heroes. Tematem przewodnim aplikacji będzie ochrona środowiska. Termin nadsyłania prac 21.05.2017. Zgłoszenia proszę składać do opiekuna projektu „Apki C++” Pana Janusza Burzyńskiego(sala 115).

Regulamin konkursu

 

Natalia Kryńska – uczennica klasy II B II LO wzięła udział III Dyktandzie Krakowskim

4.jpg

Natalia Kryńska – uczennica klasy II B II LO wzięła udział III Dyktandzie Krakowskim, które odbyło się w Audytorium Maximum Uniwersytetu Jagielońskiego. Było to dla niej kolejne wyzwanie po konkursie ogólnopolskim.
Dyktando pisało około 500 uczestników, wśród których byli m.in.pieśniarka Anna Szałapak, aktor Dariusz Gnatowski i dziennikarz Andrzej Sołtysik.
Tekst czytali Adrian Ochalik oraz prof. dr hab. Mirosława Mycawka. W jury zasiadł znany językoznawca prof. Walery Pisarek.
Natalia uważa, że było to dla niej kolejne sprawdzenie swoich umiejętności. Sama mówi, że „...tekst nie wydał mi się trudny, mimo że z pisownią niektórych słów miałam pewne wątpliwości. Pojawiło się wiele nazw własnych, które były ,,podchwytliwe", np. Hłudno, Bhutan. Nie zabrakło także zapożyczeń z języków obcych. Trudnością było dla mnie zapisanie francuskich słów, np.,,c'est la vie". Natalia wierzy, że kiedyś uda jej się zająć czołowe miejsce w konkursie ortograficznym, wie, że może to osiągnąć dzięki swojej pracy, systematyczności i wytrwałości. Będzie nadal realizować swoje marzenia związane z ortografią i brać udział w zmaganiach konkursowych.
Natalio! Gratulujemy odwagi i życzymy kolejnych sukcesów!

Życzenia świąteczne

zyczenia_wielkanocne.png

Kacper Potocki zdobył indeks Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego

 20170407 130001 [1024x768]

Uczeń trzeciej klasy logistycznej został finalistą I Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej. Nagrodą dla ucznia jest uprawnienie do przyjęcia na studnia na Uniwersytecie Gdańskim z pominięciem postępowania kwalifikacyjnego.
Finał Olimpiady odbył się 7 kwietnia. Do rywalizacji przystąpiło 42 finalistów wyłonionych spośród 2,5 tysiąca uczestników. Od 10 października 2016 roku do 10 marca 2017 roku przeprowadzono 2 etapy: szkolny i okręgowy, podczas których uczniowie rozwiązywali zadania i odpowiadali na pytania związane z branżą logistyczną. Zadania przygotowywała Rada Ekspercka Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego, która zrzesza przedstawicieli największych firm z branży spedycyjno-logistycznej z Trójmiasta.
Kacper wraz z opiekunem – panią Joanną Podgórską, dzień przed finałem I Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej, na który przyjechali do Sopotu, wzięli udział w wydarzeniach zorganizowanych przez Organizatora olimpiady: wizyta w Terminalu Kontenerowym DCT Gdańsk oraz zwiedzanie Europejskiego Centrum Solidarności.
Organizacja Olimpiady służy upowszechnieniu wiedzy z zakresu transportu, spedycji i logistyki. Konkurs ma charakter ogólnopolski i powinien przyczynić się do zachęcenia uczniów kończących edukację ponadgimnazjalną do wyboru ścieżki rozwoju edukacyjnego i później zawodowego do której przygotować mogą studia na kierunkach logistycznych i transportowych.
Gratulacje dla Kacpra od całej społeczności ZSNr1.

Galeria

Lekcja otwarta z pracownikiem ZUS

IMG 5081 [1024x768]

Uczniowie klasy pierwszej kształcący się w zawodzie technik ekonomista w ramach innowacji asystencko – sekretarskiej uczestniczyli w lekcji otwartej prowadzonej przez p. Edytę Czarnecką pracownika Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Sokołowie Podlaskim. Młodzież została zapoznana ze strukturą, funkcjonowaniem i działalnością Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Uczniowie byli zainteresowani poruszanymi zagadnieniami, mieli możliwość zadawania pytań m.in. związanych z emeryturami, rentami czy też składkami ubezpieczeniowymi.
Składamy serdeczne podziękowania p. Edycie Czarneckiej za sprawne i wartościowe przeprowadzenie lekcji dotyczącej problemu ubezpieczeń społecznych.

Galeria

Uroczystość przekazania Sztandaru AK Zespołowi Szkół Nr 1

IMG 8266 [1024x768]

5 kwietnia 2017 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sokołowie Podlaskim odbyła się uroczystość przekazania sztandaru i dokumentacji historycznej Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej - Koło Sokołów Podlaski. Okolicznościowe przemówienie wygłosił Prezes Stanisław Jagiełło wspominając własne przeżycia oraz przedstawiciele władz samorządowych. Sztandar uroczyście przekazali: prezes związku, 98-letni Stanisław Jagiełło i członek zarządu 85-letni Marian Pietrzak.
Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 pani Małgorzata Baranowska podkreśliła, że dla szkoły to wielkie wyróżnienie, ale i zobowiązanie, by pamięć o żołnierzach AK przekazywać kolejnym pokoleniom. Sztandar będzie eksponowany w ZS Nr 1 w specjalnej gablocie.

Samorząd Uczniowski

Galeria

Back to Top