SZARADA 2017

plakat_a3_szarada_2wersja-1-01.jpg

Pierwsza w Polsce całkowicie bezpłatna interaktywna platforma do nauki programowania

 

Jedz_spij_Koduj.png

Projekt "Apki ++" to kontynuacja ubiegłorocznego projektu "Akademia 3.0 - apki.org, realizowanego przez Fundację Media 3.0. W ramach tegorocznego projektu powstało 50 Lab-ów 3.0 (klubów programistycznych) na terenie całej Polski.
Sprawdź mapę labów.
Jesteśmy na mapie 50 Lab-ów (klubów programistycznych) w Polsce, które są wspierane przez następujące formy:
– Wsparcie mentorskie dla nauczycieli oraz uczniów online (poprzez e-mail – dla nauczycieli, poprzez forum.apki.org – dla nauczycieli i uczniów).
– Dostęp do indywidualnego panelu platformy apki.org pozwalającego na indywidualną pracę z uczniem lub grupą uczniów (tworzenie indywidualnych interaktywnych zadań, etc.).
– Możliwość wzięcia udziału w hackathonach online dla uczniów szkół z możliwością otrzymania nagrody rzeczowej.
– Możliwość wzięcia udziału w webinariach online ze specjalistami.
Projekt „Apki++” uzyskał dofinansowanie Ministerstwa Cyfryzacji. Od ubiegłego roku rozwój platformy wspiera również SAP SE.

Uczeń Zespołu Szkół Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego finalistą kolejnej olimpiady z zakresu logistyki i spedycji

logo_OSL_BTTransp_3687x856 [640x480].png

W finale I Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej znalazł się Kacper Potocki wraz z 45 finalistami z całego kraju. Uczestnictwo Kacpra w III etapie olimpiady jest już kolejnym sukcesem ucznia klasy logistycznej Technikum Nr 1 w Zespole Szkół Nr 1.
Etap finałowy odbędzie się 7 kwietnia 2017 r. na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytety Gdańskiego w Sopocie.
OSL organizowana jest przez Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.
Uczniowi serdecznie gratulujemy i czekamy na ostateczne wyniki.

Kolejny sukces szczypiornistek z „Szarej”

ręczna region1.jpg

15 marca br. w hali Zespołu Szkół Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim odbył się turniej finałowy Międzypowiatowej Licealiady w piłce ręcznej dziewcząt. W turnieju wzięły udział cztery drużyny: ZS 1 Siedlce, ZSP 3 Siedlce, LO 2 Siedlce i gospodarz zawodów ZS Nr 1 Sokołów Podlaski. Sokołowski zespół wywalczył tytuł wicemistrzyń regionu.
Wyniki:
ZSP 1 Siedlce - LO 2 Siedlce 18:8
ZS Nr 1 Sokołów Podl. – ZSP 3 Siedlce 16:9
Mecz o trzecie miejsce:
ZSP 3 Siedlce – LO 2 Siedlce 18:16
Finał:
ZSP 1 Siedlce – ZS Nr 1 Sokołów Podl. 19:10
Kolejność końcowa:
1. ZSP 1 Siedlce
2. ZS Nr 1 Sokołów Podlaski
3. ZSP 3 Siedlce
4. LO 2 Siedlce
Skład drużyny Zespołu Szkół Nr 1 w Sokołowie Podlaskim:
Natalia Waszczuk, Katarzyna Równa, Kinga Ksionek, Karolina Kalicka, Paulina Grzymała, Klaudia Teluk, Magdalena Pingwara, Olga Kwiatkowska, Dominika Król, Weronika Piwko, Magdalena Maksymiak, Weronika Jaworska, Sylwia Kuzak, Marta Drzewińska.

Kolejna akcja krwiodawstwa

W dniu wczorajszym (14. 03.2017 r.) uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 po raz kolejny włączyli się w akcję honorowego oddania krwi. Akcja zorganizowana była przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie.
Krew należy do najważniejszych leków, jakimi dysponuje medycyna. Jest niezbędnym lekiem dla ofiar wypadków drogowych, dzieci i dorosłych walczących z rakiem, dla pacjentów oczekujących na zabieg chirurgiczny. Zapotrzebowanie na krew i jej składniki jest zawsze i ciągle wzrasta. Organizatorzy akcji honorowego oddania krwi bardzo dziękują wszystkim osobom, które czynnie włączają się w jej oddanie.
Podczas wczorajszego poboru krwi wolontariusze z Zespołu Szkół Nr 1 oddali prawie 9 litrów krwi.

Galeria

Spotkanie z przedstawicielami dowództwa Wojsk Obrony Terytorialnej

IMG 4437 [1024x768]14 marca 2017 r. w świetlicy szkolnej Zespołu Szkół Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim odbyło się spotkanie przedstawicieli dowództwa Wojsk Obrony Terytorialnej z uczniami klas mundurowych. Jest to kontynuacja współpracy rozpoczętej 7 lutego w Starostwie Powiatowym w Sokołowie Podlaskim, gdzie spotkali się Starosta Sokołowski Pan Leszek Iwaniuk, przedstawiciele samorządu terytorialnego (burmistrzowie miast i wójtowie gmin powiatu sokołowskiego) z komendantem Wojskowej Komendy Uzupełnień w Siedlcach i dowódcą 5 batalionu Obrony Terytorialnej w Siedlcach.
Służba w Wojskach Obrony Terytorialnej to doskonały sposób na samorealizację i rozwój zawodowy, który kształtuje wartości takie jak: odpowiedzialne i bezinteresowne wspieranie społeczeństwa, szacunek dla państwa i symboli narodowych, oraz – w wymiarze czysto ludzkim, szacunek dla drugiej osoby – podkreślają przedstawiciele Ministerstwa Obrony Narodowej.
Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej (WOT) to osoby zawodowo aktywne, dlatego terytorialna służba wojskowa ma być pełniona w czasie wolnym od pracy, w sposób możliwie nie kolidujący z dotychczasowym trybem życia (rodzinnego i zawodowego).
Uczniowie klas mundurowych zostali zapoznani przez ppłk Dariusza Kozłowskiego i ppor Pawła Burdacha z wymogami, jakie muszą spełniać kandydaci do służby w wojskach Obrony Terytorialnej oraz z korzyściami, jakie z tego tytułu będą przysługiwały przyszłym żołnierzom.
Pierwszeństwo w powołaniu do Terytorialnej Służby Wojskowej będą mieli m. in. absolwenci szkół realizujących programy innowacyjne lub eksperymentalne przysposobienia obronnego lub edukacji dla bezpieczeństwa. Klasy mundurowe w Zespole Szkół Nr 1 już od kilku lat realizują innowacje pedagogiczne związane z tymi zagadnieniami. W ramach fakultetów i dodatkowych zajęć praktycznych prowadzone są zajęcia ze służby wojskowej, policyjnej, strażackiej, ratownictwa medycznego, samoobrony i strzelectwa.
Kolejne spotkanie z uczniami klas mundurowych zostało zaplanowane na kwiecień, a w maju uczniowie udadzą się z wizytą do jednostki wojskowej do Siedlec, aby zapoznać się z wyposażeniem i sprzętem wojskowym, którym jednostka dysponuje.

Galeria

Kolejne Dni Otwarte naszej szkoły

9 i 10 marca to kolejne Dni Otwarte naszej szkoły. Tym razem gościliśmy uczniów gimnazjów z Repek, Skrzeszewa, Skibniewa, Drohiczyna oraz Grochowa. Zapraszamy do obejrzenia galerii.

Galeria

Back to Top