Zaproszenie na Szaradę

szarada A3-01_1024.jpg

Kolejni uczniowie naszej szkoły z patentem strzeleckim

29680922_2095334920686491_453198932_o.jpg

24 marca br. w Zespole Strzelnic Siedleckiego Klubu Strzelectwa Sportowego ”Dragon” przed Komisją Licencyjną Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego stanęło 61 członków Klubu Strzelectwa Sportowego „SOKÓŁ” Sokołów Podl. Większą część bo aż 36 osób stanowiła młodzież. Uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 w Sokołowie Podl. ( 26 osób ) oraz uczniuwie klas mundurowych z zaprzyjażnionej z ZS Nr 1 Niepublicznej Szkoły ZDZ w Radomiu ( 10 osób ).
Ich celem było zdobycie patentu strzeleckiego. Wszyscy świetnie się spisali i zdali egzamin. Jest to kolejna grupa członków KSS „SOKÓŁ”, która uzyskała uprawnienia do posługiwania się bronią palną.
W Zespole Szkół Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim już czwarty rok realizowana jest innowacja pedagogiczna jaką są klasy mundurowe. Uczniowie klas licealnych oraz technikum poza przygotowaniem do matury i uzyskaniem dyplomów zawodowych mają możliwość zdobywania nowych uprawnień. W drugim roku nauki mają oni możliwość zdobycia patentu strzeleckiego.
Patent strzelecki uprawnia do posługiwania się pistoletem, karabinem i strzelbą gładkolufową. Dokument ten jest ważny w całym kraju i honorowany we wszystkich strzelnicach.
Patent strzelecki jest pierwszym krokiem do uzyskania pozwolenia na broń. Dodatkowo posiadanie patentu strzeleckiego zwalnia z egzaminu zdawanego w Komendach Wojewódzkich Policji przy wydaniu pozwolenia do pracy z bronią dla pracowników kwalifikowanych ochrony fizycznej.
Dzięki niemu można uzyskać dodatkowe punkty podczas rekrutacji na wyższe uczelnie kształcące służby mundurowe. Jest też dodatkowym atutem w czasie starania się o pracę w Policji, Wojsku, Biurze Ochrony Rządu, Straży Sejmowej, Straży Więziennej oraz Służbie Granicznej.

Galeria

Maturzyści modlili się na Jasnej Górze

IMG_20180405_174034 [1024x768].jpg

5 kwietnia grupa 118 maturzystów z naszej szkoły wraz z księżmi i nauczycielami udała się do Częstochowy na Pielgrzymkę Maturzystów Diecezji Drohiczyńskiej na Jasną Górę. Przybyłych na miejsce maturzystów powitał ks. Tomasz Przewoźny – Dyrektor Wydziału Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej. Pierwszym punktem wyjazdu była konferencja, którą wygłosił ks. Tomasz Gap. Po konferencji wszyscy udali się na Drogę Światła, czyli Drogę stacjami Krzyżowymi, ale już ze Zmartwychwstałym Chrystusem. Po przejściu Wałami Jasnogórskimi uczestnicy mogli skorzystać z przerwy, by indywidualnie zwiedzić Jasną Górę.
O godz. 20.30 pielgrzymi zgromadzili się w Kaplicy Cudownego Obrazu na Apelu Jasnogórskim. Uczestnicy pielgrzymki modlili się również podczas czuwania modlitewnego, które trwało aż do godz.23.30. Oprócz wspólnego śpiewu i rozważań formą modlitwy było także przejście drogi wokół Cudownego Obrazu na kolanach.
Najważniejszym punktem wyjazdu była Msza Święta, którą przed północą sprawowano przed Cudownym Obrazem. Eucharystii przewodniczył oraz homilię wygłosił J.E. Ks. Bp Tadeusz Pikus. Mówił do zebranych o miłości i jej postrzeganiu. Zaznaczył, że: ,,Miłość rodzi się w sercu, wyraża słowem, ale żyje czynem”. Powiedział również, że matura nie jest w życiu najważniejsza, ale mimo wszystko warto ją zdać”.
Wierzymy, że Jasnogórska Matka otoczy wszystkich tegorocznych maturzystów płaszczem swej opieki i że wyprosi dla nich wszelkie potrzebne łaski na czas matury, ale też dopomoże we właściwym wyborze dalszej drogi życiowej.

Galeria

KONKURS NA ESEJ W JĘZYKU ANGIELSKIM „GREAT POLES”

„Konkurs polega na wyszukaniu i opisaniu niezwykłej osoby narodowości polskiej lub polskiego pochodzenia, która wywarła znaczący wpływ na świat, wprowadziła nowe, inspirujące wartości, stworzyła przełomowe wynalazki, zmieniła lub wpłynęła na historię, styl życia, spowodowała zwrot wydarzeń, pozytywne zmiany lub osiągnęła coś bardzo niezwykłego. Zadaniem Uczestnika jest wyjaśnienie i uzasadnienie, dlaczego warto tę osobę włączyć do wyróżnionej grupy Wielkich Polaków.”
Zapisy prowadzone są przez nauczycieli języka angielskiego.
Więcej informacji: REGULAMIN
organizator konkursu: Oxford University Press

Spotkanie z kosmetologiem

20180405_131124 [1024x768].jpg

Klasa III H w dniu 5 kwietnia z zainteresowaniem uczestniczyła w spotkaniu z dyplomowanym kosmetologiem - panią Martyną Lewczuk-Sójką. Zajęcia zostały zorganizowane w ramach innowacji asystencko-sekretarskiej, którą objęte są klasy o profilu ekonomicznym. Młodzież miała możliwość wysłuchania wykładu na temat zdrowego stylu życia, metod oraz sposobów dbania o zdrowy wygląd cery. Poruszone zostały również kwestie dotyczące problemów z cerą w wieku młodzieńczym oraz domowej pielęgnacji skóry. Pani kosmetolog szczegółowo wyjaśniła na czym polega higiena życia i odżywiania, zwróciła też uwagę na najczęstsze błędy w codziennej pielęgnacji oraz zasady prawidłowego wykonania makijażu dziennego do szkoły. Wszyscy uczestnicy mieli możliwość skorzystania z zabiegu złuszczającego na dłonie przy pomocy peelingu enzymatycznego oraz zostali zaproszeni do Gabinetu Kosmetologii Stosowanej na indywidualne konsultacje.
Zachęcamy wszystkich do chodzenia na zabiegi kosmetyczne, ponieważ warto dobrze zadbać o skórę. W przypadku poważniejszych problemów z cerą wskazana jest także konsultacja z lekarzem dermatologiem. Nie zapominajmy jednak o codziennej pielęgnacji domowej, która jest kluczem do zachowania zdrowej i pięknej skóry.

Galeria

Zintegrowany rozwój szkolnictwa zawodowego

projekt [1024x768].JPG

4 kwietnia 2018 r. w Siedlcach Starosta Sokołowski, przedstawiciele powiatu łosickiego, węgrowskiego i miasta Siedlce podpisali umowy realizacji projektu „Zintegrowany rozwój szkolnictwa zawodowego” z udziałem wicemarszałek Janiny Ewy Orzełowskiej oraz członka zarządu województwa mazowieckiego Elżbiety Lanc.

Projekt realizowany przez Samorząd Województwa Mazowieckiego przy udziale Agencji Rozwoju Mazowsza S.A. skierowany jest do szkół zawodowych. Wsparcie trafi do 23 placówek w regionie, w tym do Zespołu Szkół Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego i Zespołu Szkół Specjalnych im. Jana Pawła w Sokołowie Podlaskim. Łącznie do szkół zawodowych Powiatu Sokołowskiego trafi kwota ponad sześć milionów osiemset tysięcy złotych.

Najważniejsze działania w ZS Nr 1 na lata 2018 – 2013:

 • organizacja praktyk zawodowych dla uczniów Branżowej Szkoły I Stopnia w zawodach: mechanik monter maszyn i urządzeń, mechanik pojazdów samochodowych, kucharz, fryzjer, cukiernik, piekarz, murarz-tynkarz,
 • organizacja staży dla uczniów Technikum Nr 1 w zawodach: technik mechanik, technik pojazdów samochodowych, technik hotelarstwa, technik informatyk,
 • kursy dla uczniów: języka skryptowego PHP i JAVA, C#, CSS, modelowania 3D, obsługi systemów CMS, projektowania i administrowania bazami danych, prawa jazdy kat B, obsługi żurawi HDS, spawacza elektrycznego MIG/MAG, operatora wózków widłowych, umiejętności interpersonalnych i społecznych, radzenia sobie ze stresem, kurs obsługi InsERT GT, programu TMS Nawigator, E-mapa Transport Plus,
 • staże u pracodawców,
 • wizyty studyjne u pracodawców,
 • wdrożenie programów innowacji pedagogicznych,

Wyposażenie pracowni :

Technik mechanik

 • pracownia technologii mechanicznej: zestaw komputerowy z monitorem, tablica interaktywna, rzutnik multimedialny, laptop, drukarka sieciowa, telewizor,
 • pracownia mechaniczna: zestawy narzędzi pomiarowych, zestawy narzędzi traserskich, mikrometry do uzębień, wzorce chropowatości, mikrometry do gwintów, komplety płytek wzorcowych, kątomierze uniwersalne, imadła stalowe, czujniki zegarowe, sprężarki tłokowe, nożyce do blachy, prasa ręczna, szlifierki kątowe, szlifierki dwutarczowe, giętarki uniwersalne, przecinarki taśmowe, tokarki stołowe, tokarki uniwersalne, wiertarki stołowe, wiertarki kolumnowe, prasa hydrauliczna, wiertarki ręczne, zestawy do montażu i demontażu maszyn i urządzeń, wiertarko – frezarka,
 • pracownia technik wytwarzania: samochody osobowe, podnośniki dwukolumnowe, zestawy samochodowych narzędzi montażowych, oscyloskopy samochodowe, urządzenia diagnostyczne, elektryczne, półautomaty spawalnicze, zgrzewarki do metalu, czujniki.

Technik informatyk

 • pracownia witryn i aplikacji internetowych: zestawy komputerowe z monitorem, tablica mulimedialna z projektorem, drukarka laserowa, szafa RACK, gniazda sieciowe, HP SWITCH, okablowanie i pochodne, oprogramowanie,

Technik logistyk

 • strzelnica i adaptacja pomieszczeni: karabinki, pistolety, kurtki i spodnie strzeleckie, rękawice strzeleckie, pasy strzeleckie, kamery, monitory, przenośne stanowiska strzeleckie, przenośna obrotnica do strzelania.

Dzięki przystąpieniu powiatu do projektu zyskają szkoły, uczniowie i nauczyciele. Uatrakcyjni on zajęcia i wzbogaci proces nauczania o nowe, nieszablonowe działania. Uczniowie wejdą na rynek pracy z odpowiednimi kwalifikacjami i umiejętnościami praktycznymi, tak bardzo oczekiwanymi przez pracodawców.

Innowacyjna lekcja w Urzędzie Skarbowym

2.jpg

26 marca uczniowie klasy Ie w ramach innowacji asystencko sekretarskiej prowadzonej w zawodzie technik ekonomista miały przyjemność uczestniczyć w zajęciach poprowadzonych przez panią Bożenę Bolesta i pana Stanisława Lecha z Urzędu Skarbowego w Sokołowie Podlaskim.
Uczniowie zostali wprowadzeni w świat podatków, obowiązków i praw podatników i, co najważniejsze i najbardziej przydatne, pokazane zostało uczniom jak rozliczać się z Urzędem Skarbowym przez aplikację e – deklaracje. Młodzież dzięki bardzo miłemu przyjęciu, zwiedziła działy urzędu związane z przyjęciami zeznań, jak również egzekucji zaległych opłat. Myślę, że dzięki takim spotkaniom uczniowie będą świadomymi podatnikami.
Organizatorami wycieczki była Aneta Rosochacka oraz Jacek Jackowski.

Galeria

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Niniejsze informacje dotyczą plików cookies i odnoszą się do strony zsnr1.edu.pl.pl, której operatorem jest firma home.pl.

Czym są pliki cookies?

To pliki tekstowe, wysyłane przez serwis internetowy do urządzenia końcowego (np. komputer, smartfon), z którego korzystamy przeglądając strony internetowe. W cookies znajdują się różne informacje, często niezbędne do prawidłowego funkcjonowania serwisów internetowych (np. do autoryzacji, podczas logowania na konto pocztowe lub do serwisu internetowego).

Dzięki wykorzystaniu plików cookies, wiele stron internetowych może działać w sposób wygodniejszy dla użytkownika.

Do czego używamy cookies?

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Niezależnie pliki cookies mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych.

Jakich cookies używamy?

Stosowane są dwa rodzaje plików cookies – „sesyjne” oraz „stałe”. Pierwsze z nich są plikami tymczasowymi, które pozostają na urządzeniu użytkownika, aż do opuszczenia strony internetowej lub wyłączenia przeglądarki (lub innego oprogramowania korzystającego ze strony). „Stałe” pliki pozostają na urządzeniu użytkownika przez czas określony w parametrach plików „cookies” albo do momentu ich ręcznego usunięcia przez użytkownika.

Usuwanie cookies

Bardzo często przeglądarka internetowa (lub inne oprogramowanie służące do przeglądania stron) domyślnie dopuszcza umieszczanie cookies na urządzeniu końcowym. To ustawienie może być zmienione w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę cookies. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej).

Blokowanie cookies, może wpłynąć na część funkcjonalności dostępnych na stronie internetowej, a w niektórych przypadkach nawet uniemożliwić ich prawidłowe działanie.

Back to Top