RODZICE

NAUCZYCIELE

"Przez bajki w świat"

OSIĄGNIĘCIA

eTwinning


Projekt “The eTwinning Aid” PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   

WSPÓŁPRACA ZESPOŁU SZKÓŁ NR 1 Z 5th LYCEUM OF VERIA W GRECJI

 

Projekt “The eTwinning Aid”

P. M. Winczaruk, K. Burzyńska i M. Siemion z uczniami z klasy II d „The eTwinning Aid” to współpraca Zespołu Szkół Nr1 w Sokołowie Podlaskim z 5th Lyceum of Veria w Grecji. Obie szkoły biorą udział w programie edukacyjnym
„E-twinning Współpraca Europejska Szkół” pod patronatem Komisji Europejskiej. W projekt „ Action Aid” zaangażowanych jest 16 uczniów z Zespołu Szkół Nr1 uczniowie klasy IId LP) oraz troje nauczycieli: Monika Winczaruk , Katarzyna Burzyńska, Magdalena Siemion, a także 20 uczniów i troje nauczycieli z Grecji : Tasos Moschopoulos, Helena Giannaki, Michalis Asikidis .
Projekt rozpoczął się 5 pażdziernika 2007r. uzyskaniem akceptacji przez Narodowe Biuro Akcji eTwinning w Polsce. Innowacją, a jednocześnie sukcesem jest połączenie celu edukacyjnego z celem umanitarnym. Uczniowie doskonaląc język angielski, poznając kulturę i obyczaje kraju partnerskiego nie zatracili drugiego aspektu projektu, a mianowicie zdołali wspomóc finansowo społeczność lokalną Leonarda Ferreiry z Brazylii. Warto dodać, że jest to pierwszy europejski projekt eTwinning niosący pomoc dziecku z Trzeciego Świata.
P. T. Moschopoulos z uczniamiW czasie trwania projektu uczniowie utrwalili zasady udzielania pierwszej pomocy, poznali ideę honorowego krwiodawstwa, poznają także problemy transplantologii organów. Uczniowie przekonując się o kruchości życia zaczynają doceniać jego wartość. U uczniów rozwinęła się ciekawość do otaczającego ich świata, chęć podróżowania, poznawania innych kontynentów , ich niepowtarzalności jak i problemów.
Projekt „The eTwinning Aid” rozpoczął się 5 października 2007r. uzyskaniem akceptacji Narodowego Biuro Akcji eTwinning w Polsce. Kolejne etapy projektu , realizowanego w toku zajęć języka angielskiego i w czasie wolnym uczniów, są nieustannie monitorowane przez Narodowe Biuro Akcji eTwinning .
W kwietniu 2008 Zespoł Szkół Nr1 otrzymał „Odznakę eTwinning za Partnerstwo z 5-tym Liceum w Verii” .W maju Centralne Biuro Akcji eTwinning w Brukseli oraz Narodowe Biura Akcji eTwinning w Polsce i w Grecji przyznały projektowi „Odznakę Jakości e-Twinning”.

 

 

 BIP Zespół Szkół Nr 1
Fanpage

KALENDARZ SZKOLNY

                                                                                                             

Klub języka angielskiego

SPOSÓB NA TEATR

WFOŚiGW

WYCIECZKI

 

 
Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla themes  Valid XHTML and CSS.